Turkcell’den iPhone 4 ve iPad için Micro Sim

Turkcell’den iPhone 4 ve iPad için Micro Sim

Apple’ın pek popüler olan tablet bilgisayarı henüz Türkiye’ye gelebilmiş değil. Ancak ürünü yurtdışından alıp getirme şansı bulan Türkiyeli kullanıcılar için, iPad’e takılabilen mikro SIM kart şimdiden üretildi.

Turkcell’in tanıttığı MikroSIM, Türkiye’de türünün ilk örneği. Turkcell’den yapılan açıklamada MikroSIM’e standart SIM kart ücreti ödenerek sahip olunabiliyor. Bu kartla da iPad ile 3G üzerinden internete bağlanma fırsatı doğuyor.

MikroSIM kart olmayan ülkelerde, bugüne kadar Türkiye’de, iPad sahipleri standart SIM kartları kesip ‘mikrolaştırarak’ cihazlarında kullanma yöntemini tercih ediyorlardı.

Edinilen bilgikere göre Apple iPad’in Türkiye’ye ithalat yoluyla girişi Eylül’ü bulabilecek.

 • Cenk

  Turkcell’in çıkarttığı MikroSIM’in iPhone 4 ile de uyumlu olduğundan emin misiniz? Sitesinde hiç bir bilgi geçmiyor bununla ilgili?

  http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/turkcellmikrosim

  • http://www.elmadergisi.com admin

   iPad de kullanılan MicroSim ile iPhone’da kullanılan aynı. Yolladığınız linkte yazıp yazmaması önemli değil. iPad’e oluyorsa iPhone’a da olur.

 • http://www.twitter.com/berketr Berke

  Turkcell’le yaptıgım telefon görüşmesinde çıkarttıkları mikrosim’in sadece data özellikli olduğunu, sesli görüşmeyi sağlayan GSM özelliğini barindirmadigini öğrendim. Yani bu mikrosimler ipad ile calisabilirken iphone 4 ile calismayabilir mi? Deneyimi olan var mı bu konuda?