Apple’ın pek popüler olan tablet bilgisayarı henüz Türkiye’ye gelebilmiş değil. Ancak ürünü yurtdışından alıp getirme şansı bulan Türkiyeli kullanıcılar için, iPad’e takılabilen mikro SIM kart şimdiden üretildi.

Turkcell’in tanıttığı MikroSIM, Türkiye’de türünün ilk örneği. Turkcell’den yapılan açıklamada MikroSIM’e standart SIM kart ücreti ödenerek sahip olunabiliyor. Bu kartla da iPad ile 3G üzerinden internete bağlanma fırsatı doğuyor.

MikroSIM kart olmayan ülkelerde, bugüne kadar Türkiye’de, iPad sahipleri standart SIM kartları kesip ‘mikrolaştırarak’ cihazlarında kullanma yöntemini tercih ediyorlardı.

Edinilen bilgikere göre Apple iPad’in Türkiye’ye ithalat yoluyla girişi Eylül’ü bulabilecek.

Etiketler →  
Share →

3 Cevaplar Turkcell’den iPhone 4 ve iPad için Micro Sim

 1. Cenk diyor ki:

  Turkcell’in çıkarttığı MikroSIM’in iPhone 4 ile de uyumlu olduğundan emin misiniz? Sitesinde hiç bir bilgi geçmiyor bununla ilgili?

  http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/turkcellmikrosim

  • Mehmet Avincan admin diyor ki:

   iPad de kullanılan MicroSim ile iPhone’da kullanılan aynı. Yolladığınız linkte yazıp yazmaması önemli değil. iPad’e oluyorsa iPhone’a da olur.

 2. Berke diyor ki:

  Turkcell’le yaptıgım telefon görüşmesinde çıkarttıkları mikrosim’in sadece data özellikli olduğunu, sesli görüşmeyi sağlayan GSM özelliğini barindirmadigini öğrendim. Yani bu mikrosimler ipad ile calisabilirken iphone 4 ile calismayabilir mi? Deneyimi olan var mı bu konuda?

Paylaşım

Paylaşım

Elma Dergisi'ni Facebook sayfasından beğenerek veya Twitter hesabını takip ederek güncellemelerden anında haberdar olabilir, Facebook grubumuza katılarak tartışmalara dahil olup paylaşım yapabilirsiniz.
Sorular?

Sorular?

Apple ürün ve hizmetleri hakkında yaşadığınız herhangi bir soru veya soruna Sorular ve Cevaplar bölümünden yanıt arayabilir, başkalarının sorularına yardımcı olabilirsiniz.
Beğendiniz mi?

Beğendiniz mi?

Yazıyı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşarak bize destek olabilirsiniz. Sitemiz ile ilgili bir sorunuz varsa İletişim sayfamızdan bize iletebilir, yazarlara direk ulaşabilmek içinse Hakkımızda sayfasına bakabilirsiniz.

Ne Aramıştınız?

Arama formunu kullanabilirsiniz:


Aramalarınızda sonuç alamazsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Faydalı Linkler

Elma Dergisi Öneriyor...

Arşiv

ElmaDergisi Arşivimiz...