128 GB Kapasiteli iPhone 6 Sadece 5.5-inch Ekranlı Modele Gelebilir

Yeni iPhone 6’nın 2 ekran büyüklüğü ile gelecek dedikoduları günden güne çoğalırken, bir dedikodu da Macrumors’dan geldi. Macrumors sitesinin kaynaklarına göre Apple, sadece 5.5-inch iPhone 6 modeli için 128 GB kapasite sunacak. Ayrıca Apple, artık 16 GB kapasiteli iPhone satmayacak. Amerika da 16 GB iPhone 5S vergisiz 650 dolara satılırken, gelen bilgilere göre Apple, 650 dolara 32 GB kapasiteli iPhone’u aynı fiyattan satacak ve 16GB kapasiteli iPhone’un satışını sonlandıracak. Son tanıtılan Mac ürünleride, 100 dolar gibi indirime giden Apple, popüleritesi yüksek ürünlerinde indirim yapması yerine telefonun hafızasında değişikliğe gidebilir.

5-5

 

 

Eğer Apple, 16 GB ürün satışını sonlandırırsa ve 128 GB kapasiteli ürünleri tanıtırsa, 4.7-inchlik telefonda sadece 2 kapasite seçeneği olacak. Tabletlerin çıkması ile, bilgisayarların pabuçları dama atılırken, kullanıcılar daha tabletlerinde daha fazla alana ihtiyac duymaya başladılar ve geçen sene iPadlere sunulan 128 GB kapasitenin, 5.5-inchlik bir iPhone’a gelmesi uzak bir ihtimal olarak görünmüyor.

Son dedikodulara göre, iPhone 6, 19 Eylül de, ince  tasarımı, daha hızlı işlemcisi, geliştirilmiş kamerası ve iOS 8 ile görücüye çıkacak.