13 İnç Macbook Pro için Retina Ekranlar Üretimde

-

Haziran ayında 15 inç Retina Macbook Pro’nun satışa çıkmasının ardından, 13 inç  Retina Ekranlı Macbook Pro’nun da önümüzdeki aylarda duyurulacağı çeşitli kaynaklar tarafından iddia edilmişti.

CNet sitesi dün yayınladığı bir haberde, 13 inç Macbook Pro için retina ekran üretimine başlandığını duyurdu. NPD DisplaySearch analisti Richard Shim’in CNet’e verdiği bilgiye göre, 13 inç Retina Ekranlar 2,560X1,600  piksel yoğunluğuna sahip olacak.

Yeni ekranların Macbook Air mı yoksa Macbook Pro için mi üretildiği konusunda da bilgi veren Richard Shim, tedarikçi zinciriri kaynaklarına bakıldığında üretimin sadece Macbook Pro için yapıldığını belirtti.

Shim’in verdiği bilgiye göre retina ekranların üreticileri arasında Samsung, LGD ve Sharp bulunuyor. 13 inç Retina Macbook Pro’nun Ekim ayında duyurulacağı üzerinde duruluyor.

KGI Securities’ten  Ming-Chi Kuo’nun tahminlerinden oluşan aşağıdaki grafik, Apple’un 2012 ve 2013 yılı için Macbook serisindeki planlarını içeriyor.

Bence grafikte yer alan 2013 öngörüsü oldukça heyecan verici.  Mevcut Macbook Pro kasasının artık terk edilerek sadece retina ekranlı, yeni ince kasaya sahip Macbook Pro (13 ve 15) ve mevcut haliyle Macbook Air’dan oluşan bir seri harika olacaktır.

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.