13 İnç Macbook Pro için Retina Ekranlar Üretimde

Haziran ayında 15 inç Retina Macbook Pro’nun satışa çıkmasının ardından, 13 inç  Retina Ekranlı Macbook Pro’nun da önümüzdeki aylarda duyurulacağı çeşitli kaynaklar tarafından iddia edilmişti.

CNet sitesi dün yayınladığı bir haberde, 13 inç Macbook Pro için retina ekran üretimine başlandığını duyurdu. NPD DisplaySearch analisti Richard Shim’in CNet’e verdiği bilgiye göre, 13 inç Retina Ekranlar 2,560X1,600  piksel yoğunluğuna sahip olacak.

Yeni ekranların Macbook Air mı yoksa Macbook Pro için mi üretildiği konusunda da bilgi veren Richard Shim, tedarikçi zinciriri kaynaklarına bakıldığında üretimin sadece Macbook Pro için yapıldığını belirtti.

Shim’in verdiği bilgiye göre retina ekranların üreticileri arasında Samsung, LGD ve Sharp bulunuyor. 13 inç Retina Macbook Pro’nun Ekim ayında duyurulacağı üzerinde duruluyor.

KGI Securities’ten  Ming-Chi Kuo’nun tahminlerinden oluşan aşağıdaki grafik, Apple’un 2012 ve 2013 yılı için Macbook serisindeki planlarını içeriyor.

Bence grafikte yer alan 2013 öngörüsü oldukça heyecan verici.  Mevcut Macbook Pro kasasının artık terk edilerek sadece retina ekranlı, yeni ince kasaya sahip Macbook Pro (13 ve 15) ve mevcut haliyle Macbook Air’dan oluşan bir seri harika olacaktır.

Tagged With: ,