4.7″ iPhone 6’nın 1810mAh Kapasiteli Bataryasından Yeni Görüntüler

IMG_3061.JPG
Geçen ay Apple’ın klasik iPhone batarya dizaynına ve 1810 mAh kapasiteye sahip bir pilin fotoğrafı yayınlanmış ve bu pilin 4.7″ ekrana sahip olacak iPhone 6’da kullanılacağı idda edilmişti. Geçen hafta ise tam güvenilemeyen bir kaynak 1810 mAh kapasiteye sahip pilin gerçek olduğunu ama bu kapasitede ki pillerin sadece test amaçlı kullanıldığını, satışa çıkacak cihazda 2100mAh kapasiteye sahip bir pilin yer alacağını belirtmişti. Nowhereelse.fr sitesi tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar ise kimi kullanıcıları üzecek cinsten. Pil, 1810mAh kapasiteye sahip ve daha önce gördüğümüz pilin aksine, bu pilin seri üretiminin yapılabilmesine olanak sağlayacak kurum onayları, tehlike işaretleri, seri numarası ve parça kodunu içeriyor. Ayrıca ilk defa pilde Apple logosu yer alıyor.

IMG_3063.JPG Pilin üretim tarihi geçtiğimiz Haziran ayını işaret ediyor ve daha önce resmi paylaşılan 1810mAh kapasiteye sahip pilin ise daha ileri bir tarihte; Temmuz ayında üretildiği yazıyordu. Ayrıca paylaşılan son resimde paket içerisinde çok sayıda aynı pilden olduğu ve üretimde kullanılmaya hazır olduğu görülüyor. Bu resimler ile birlikte 1810mAh pil için artan deliller, daha önce 4.7″ iPhone 6’da 2100mAh pil yer alacağı söylentisinin doğru olmayabileceğini ortaya koyuyor.

IMG_3064.JPG Daha dün itibariyle ilk defa 5.5″ iPhone 6’ya ait olduğu söylenen 2915mAh kapasiteye sahip bir pilin ve daha büyük bir ekranın fotoğrafları yayınlanmıştı.

Apple, 9 Eylül’de düzenleyeceği bir etkinlik ile yeni iPhone veya iPhone’ları tanıtacak.

Tagged With: , , , , , , , , , ,