4. Nesil Apple TV Türkiye’de Satışa Çıktı

Apple’ın 9 Eylül 2015’teki etkinlikte tanıttığı yeni nesil Apple TV, Türkiye’de satışa çıktı.

4. Nesil Apple TV’nin en çok öne çıkan özelliği uygulamalar. tvOS adlı yeni işletim sistemi, kendine özel uygulama mağazası ile Apple TV artık yepyeni bir deneyim sunuyor.

Ücretli ve ücretsiz pek çok içerik Apple TV için çok yakında App Store’da yerini almayı sürdürecek. Artık filmler dışında oyunlar da indirip oynayabileceğiz.

Dokunmatik yüzey ve Siri için mikrofon da barındıran Apple TV’nin yeni kumandası ile sahip olduğunuz veya olacağınız içerikler arasında gezinmek çok daha kolay.

Yeni Apple TV ile birlikte 3. Nesil Apple TV’nin de satışı devam ediyor. Günümüz itibariyle 279 TL etikete sahip bu model de, oyun veya yeni uygulamalar ile ilgilenmeyenler için güzel bir başlangıç.

4. Nesil Apple TV artık 32 veya 64 GB yerleşik hafıza seçenekleri de sunuyor.

Ekran Resmi 2015-10-26 16.31.55

32 GB’lık model 629, 64 GB’lık model ise 829 TL’den satılıyor ve görüldüğü gibi bu ürün artık “hobi” olmaktan çıkmış.

Apple TV için oyun kumandaları gibi aksesuarlar da yakında Apple Store ve diğer satış noktalarında görülebilecek.

Yeni Apple TV hakkında daha fazla bilgi almak veya ürünü satın almayı düşünenler  Türkiye Apple Sayfalarına‘na göz atabilir.

Bazı ürünler için kesinlikle Türkiye’den alın desem de bu ürün için diyemeyeceğim. ABD’de 149$’a satılan 32 GB’lık modelini alma imkanınız varsa iki yıl garanti için bile bu kadar fark verilmez diye düşünüyorum.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Ürün, fiyatı, özellikleri hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Tagged With: , ,