Ana SayfaiOS BlogApple TV4. Nesil Apple TV Türkiye'de Satışa Çıktı

4. Nesil Apple TV Türkiye’de Satışa Çıktı

Apple’ın 9 Eylül 2015’teki etkinlikte tanıttığı yeni nesil Apple TV, Türkiye’de satışa çıktı.

4. Nesil Apple TV’nin en çok öne çıkan özelliği uygulamalar. tvOS adlı yeni işletim sistemi, kendine özel uygulama mağazası ile Apple TV artık yepyeni bir deneyim sunuyor.

Ücretli ve ücretsiz pek çok içerik Apple TV için çok yakında App Store’da yerini almayı sürdürecek. Artık filmler dışında oyunlar da indirip oynayabileceğiz.

Dokunmatik yüzey ve Siri için mikrofon da barındıran Apple TV’nin yeni kumandası ile sahip olduğunuz veya olacağınız içerikler arasında gezinmek çok daha kolay.

Yeni Apple TV ile birlikte 3. Nesil Apple TV’nin de satışı devam ediyor. Günümüz itibariyle 279 TL etikete sahip bu model de, oyun veya yeni uygulamalar ile ilgilenmeyenler için güzel bir başlangıç.

4. Nesil Apple TV artık 32 veya 64 GB yerleşik hafıza seçenekleri de sunuyor.

Ekran Resmi 2015-10-26 16.31.55

32 GB’lık model 629, 64 GB’lık model ise 829 TL’den satılıyor ve görüldüğü gibi bu ürün artık “hobi” olmaktan çıkmış.

Apple TV için oyun kumandaları gibi aksesuarlar da yakında Apple Store ve diğer satış noktalarında görülebilecek.

Yeni Apple TV hakkında daha fazla bilgi almak veya ürünü satın almayı düşünenler  Türkiye Apple Sayfalarına‘na göz atabilir.

Bazı ürünler için kesinlikle Türkiye’den alın desem de bu ürün için diyemeyeceğim. ABD’de 149$’a satılan 32 GB’lık modelini alma imkanınız varsa iki yıl garanti için bile bu kadar fark verilmez diye düşünüyorum.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Ürün, fiyatı, özellikleri hakkında düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

5 YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Buğra Telemez
Buğra Telemez
7 yıl önce

Çok büyük bir Apple fan’ı olmamla birlikte, herhalde en çok kullandığım ürün çaktırmadan Apple TV olmuştur. Airplay ile bütün dizi ve filmleri Mac’te açıp TV’de izliyorum. Yeni Apple TV’yi de gerçekten alıcı gözle inceledim, ancak Airplay kalitesiyle ilgili bir yorum ya da test göremedim. Ülkemizde Netflix ya da Hulu gibi App’ler çalışmadığı için ve bizim kaçak(!) dizi sitelerimizin de henüz bu Apple TV’de App’i olmadığı için, bir süre daha eskisi ile götürebiliriz diye düşünüyorum. Siri zaten çok önemli bir artı değil, çünkü biz halihazırda iPhone’larda bile yarım yamalak kullanıyoruz.
Yine dayanamayıp alanlardan yorumları da görmek isterim açıkçası.

mre
mre
7 yıl önce

Yıllardır merakla beklediğim elma ürünü nihayet çıktı. Çıktı da fiyatı hiç makul değil. US’de 150 dolarsa burada da 450 bilemedin 500 lira olsun. 620 nedir? Apple’ın (son yıllarda) Türkiye’de uygulanmaya başladığı “kazık” fiyat politikası benim gibi sadık kitlesini kaçırıyor bilmem farkındalar mı? Bu kadar merakla beklediğim apple tv’yi yine alacağım ama Dubai’den getirteceğim.

servet saylan
servet saylan
7 yıl önce

fiyatı çok yüksek, üstelik 4K desteğide yok

Mehmet Avincan
7 yıl önce
Reply to  servet saylan

En azından ülkemizde sahip olabileceğimiz içeriği düşününce bu fiyat farkı çok da mantıklı gelmiyor, haklısınız.

mujgan bahar
7 yıl önce

uzun zamandır heyecan ile beklediğim bir üründü fakat gerek bazı özellikleri gerekse fiyat yüksekliğinden dolayı hayal kırıklığına uğradım. bence fiyatlar yeniden revüze edilmeli.

Son Yazılar