5. Nesil iPad Ekim’de, iPhone 5S Haziran’da Gelebilir…

-

ipad-5-mock-up-575x431-jpg

Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 5 ve iPod ailesi ile başlayan ürün güncelleme serisi, Kasım ayında iPad ve Mac’ler ile devam etmişti. 3 aylık bir dönemde neredeyse tüm Apple ürünlerinin güncellenmesi, hem alışılagelmiş güncelleme döngüsünü bozdu, hem de dedikodular için büyük bir boş zaman yarattı.

Anlaşılan o ki, önümüzdeki yaz aylarına kadar gelecek nesil Apple ürünlerini konuşmaya devam edeceğiz. Dedikoduların bu kadar erken çıkması aslında hem iyi hem de kötü. Önce kötü olandan başlayılım; tabii ki dezenformasyon. Ürün tanıtımına aylar önce ortaya atılan iddiaların gerçekleşme olasılığı çok da yüksek değil. Çoğu zaman da paylaşılan bilgi gerçeği yansıtmayabiliyor. İyi yanı ise, günden güne ortaya atılanve değişkenlik göstererek süren iddiların, nasıl bir ürün geleceği hakkında daha sağlam ipuçları veriyor olması. Yani güncelleme zamanı yaklaştıkça doğru olmayan iddialar saf dışı kalıyor ve gerçekten gelecek ürünü yansıtan iddialar gün yüzüne çıkıyor.

Bugün gündeme düşen yeni iddialar ise iLounge sitesine ait. Sitenin verdiği bilgilere göre J85 kod adı ile anılan 2. nesil iPad Mini ve J72 kod adı ile anılan 5. nesil iPad Ekim ayında tanıtılacak. iPad Mini 2, ilk nesil tasarımını koruyacak ve retina ekrana sahip olarak gelecek. 5. nesil iPad ise ince ve hafif bir tasarımla, iPad Mini’ye benzer kenarları ince çerçeve ile gelecek.

iPhone 5S olarak ifade edilen N51 ve N53 kod adlı gelecek nesil iPhone’lar, geliştirilmiş led flash ve Sony’ye ait 13 Megapiksel kamera ile Haziran ayında gelebilir.

iLounge’un iddiları daha önceki iddiaların büyük bir kısmını doğrulasa da iPad için Ekim ayını işaret etmesi ve daha önce söz edilmeyen Sony’nin 13 Megapiksellik kamerasından söz etmesi bakımından yenilik içeriyor.

Bakalım önümüzdeki günlerde gelecek Apple ürünleri için başka ne tür iddialarla karşılaşacağız?

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.