5. Nesil iPad üretimi başlıyor

-

ipad5

Şekli, aylar önce tahminlerden yola çıkılarak hazırlanan görseller ile belirginleşmeye başlayan beşinci nesil iPad’in üretimine Temmuz – Ağustos aylarında başlanıyor.

DigiTimes’ın son yayınladığı, Taiwan merkezli tedarikçilerden gelen rapora göre Apple 5. Nesil iPad’in üretimine önümüzdeki yaz ortasında başlıyor.

Raporda yayınlanan tarih, daha önce yayınlanan “Nisan” ayında gerçekleşmesi beklenen tanıtımı da rafa kaldırmış oldu. Takipçilerin, derginin sessizliğinden de anlayabileceği üzere bizim de bu ay bir beklentimiz yoktu. Şimdiye kadar yılın ilk birkaç ayı içinde satışa sunulan iPad’in geçen yıl iki nesli birden satışa sunulmuştu. Üçüncü nesli Mart, dördüncü nesli ise  Kasım ayında satışa sunulan iPad’in ayrıca bu yıl geçtiğimiz Şubat ayında 128 GB versiyonu da sessiz sedasız mağazalardaki yerini almıştı.

Yeni nesil iPad’in, iPad mini’de olduğu gibi iPhone 5 ile başlayan Black/slate, White/silver renkleri ve tasarım anlayışı ile şekilleneceği, iPad mini’deki gibi daha ince bir çerçeveye sahip olacağı, genel olarak şimdiki iPad’den daha ince ve daha hafif olması bekleniyor.

Daha yüksek çözünürlüklü ön ve arka kamera, daha güçlü işlemci ile beklenen 5. nesil iPad, tahminler doğru çıkarsa 4. nesilde olduğu gibi yine Kasım ayında satışa sunulacak.

ipad5back

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.