5. Nesil iPad üretimi başlıyor

ipad5

Şekli, aylar önce tahminlerden yola çıkılarak hazırlanan görseller ile belirginleşmeye başlayan beşinci nesil iPad’in üretimine Temmuz – Ağustos aylarında başlanıyor.

DigiTimes’ın son yayınladığı, Taiwan merkezli tedarikçilerden gelen rapora göre Apple 5. Nesil iPad’in üretimine önümüzdeki yaz ortasında başlıyor.

Raporda yayınlanan tarih, daha önce yayınlanan “Nisan” ayında gerçekleşmesi beklenen tanıtımı da rafa kaldırmış oldu. Takipçilerin, derginin sessizliğinden de anlayabileceği üzere bizim de bu ay bir beklentimiz yoktu. Şimdiye kadar yılın ilk birkaç ayı içinde satışa sunulan iPad’in geçen yıl iki nesli birden satışa sunulmuştu. Üçüncü nesli Mart, dördüncü nesli ise  Kasım ayında satışa sunulan iPad’in ayrıca bu yıl geçtiğimiz Şubat ayında 128 GB versiyonu da sessiz sedasız mağazalardaki yerini almıştı.

Yeni nesil iPad’in, iPad mini’de olduğu gibi iPhone 5 ile başlayan Black/slate, White/silver renkleri ve tasarım anlayışı ile şekilleneceği, iPad mini’deki gibi daha ince bir çerçeveye sahip olacağı, genel olarak şimdiki iPad’den daha ince ve daha hafif olması bekleniyor.

Daha yüksek çözünürlüklü ön ve arka kamera, daha güçlü işlemci ile beklenen 5. nesil iPad, tahminler doğru çıkarsa 4. nesilde olduğu gibi yine Kasım ayında satışa sunulacak.

ipad5back

Tagged With: , ,