802.11ac 5G Gigabit WiFi Geliyor

Appleinsider, biraz önce oldukça heyecan verici bir makale yayınladı. Makaleye göre Apple bu yıl 802.11ac 5G Gigabit WiFi desteğini AirPort, Time Capsule, Apple TV, MacBook ailesi ve potansiyel olarak mobil cihazlara getirmeyi planlıyor.

802.11ac standardı, güncel Mac, AirPort ve iOS cihazlarında kullanılan 802.11n ‘e kıyasla çok daha iyi kablosuz ağ hızı vaat eden 2 ila 4 kat bant genişliği sağlayan, 8 antene kadar destek veren harika bir teknoloji.

Apple’ın önemli tedarikçilerinden Broadcom da bu çiplere destek vereceğini CES 2012’de doğruladı. 802.11ac 5G Gigabit WiFi ile hızın yanında menzil de ciddi bir şekilde artıyor.

Apple, 802.11ac 5G Gigabit WiFi kablosuz ağ teknolojisi gibi teknolojileri zamanında sistemlerine entegre ederek kullanıcılarını her zaman bir adım öne taşımaya çalışan ve bu yüzden saygıyı hak eden bir firma. Artık neredeyse her türlü elektronik cihazın kablosuz ağ teknolojisinden faydalandığı günümüzde, artan ihtiyaçlara paralel olarak bu teknolojiyi de sistemlere entegre edip gecikmeden bize sunacağına hiç şüphem yok.

Tagged With: , , ,