9.7″ Ekranlı iPad Pro Tanıtıldı

Apple iPad Pro ailesine yeni bir üye daha ekledi. Mevcut iPad Air ekran boyutlarında ama bundan önceki etkinlikte tanıtılan iPad Pro ile aynı güçte bir model var karşımızda.

2048 × 1536ekran çözünürlüğü sunan yeni 9.7 inç iPad Pro, dünyanın en parlak ve ışığı en az yansıtan ekranına sahip ürün olarak lanse ediliyor. Modelin ekranında daha geniş bir renk paleti kullanılmış. Bu geniş renk paleti, iPad Pro’ya önceki iPad modellerine göre yüzde 25’e kadar daha yüksek renk doygunluğu sağlıyor.

Ekran aynı zamanda True Tone olarak adlandırılan bir özelliğe sahip. Çevrenizdeki ışığa göre ekran, rengini ve yoğunluğunu otomatik olarak ayarlayan dört kanallı ortam ışığı sensörleri kullanıyor.

Yine abisindeki gibi dört hoparlör, A9X işlemci ile birlikte gelen 9.7 inç iPad Pro, 4K video, Live Photo’lar ve saniyede 240 kare ağır çekim videolar çekebilen 12 megapiksel iSight kamerayla geliyor. Bu model aynı zamanda True Tone Flash özelliğine sahip ilk iPad.

9.7 inç boyut için Smart Keyboard ve Apple Pencil aksesuarları da yaratıcılığını öne çıkartmak isteyenleri bekliyor.

Ekran Resmi 2016-03-21 22.02.17

Modelin başlangıç fiyatı 2199 TL. Bu boyuttaki bir iPad’de ilk kez Rose Gold renk seçeneği ve 256GB hafıza seçeneği müşterilere sunuluyor.

Yazar notu;

Etkinlik ile ilgili daha önceki iPad Air 3 Yerine iPad Pro başlıklı yazıda da değindiğim gibi, iPad Air 2, halen güncelliğini koruyor ve Apple, yaratıcılık için iPad kullanmak isteyen ancak bazı eksikleri nedeniyle çekinenleri hedeflemiş. iPad Pro’yu boyutu nedeniyle taşıyamayacak olan kişiler için bir seçenek daha gelmiş oldu.

Her şeyi anladım ama iPad’in arkasındaki kameranın çıkıntısını bir türlü anlayamadım. Artık masada tam düz duramayacak bir iPad modelimiz oldu. Hayırlı uğurlu olsun.

Etkinlik ve bu 9.7 inçlik iPad Pro modeli hakkında daha sonra uzun uzun yazacağım.

Tagged With: ,