64-Bit A7 İşlemciler %31 Daha Hızlı Olacak

-

Fox News’den Clayton Morris’in tweet’ine göre Apple, iPhone 5Slerde A7 çipini kullanacak ve mevcut A6 çiplerden %31 daha hızlı olacak ve kaynaklarına göre “hareket izleme” için ayrı bir çip üzerinde çalışıyorlar.

Apple’ın hareket izleme teknolojisini nasıl kullanacağı bilinmiyor ancak Samsung Galaxy S serisi akıllı telefonları için hareket izleme özelliğini daha da geliştirmeye çalışıyor.

iphone_5S_chip

9to5Mac’ten Mark Gurman, Apple’ın iPhone 5Sler için 64-bit A7 çipleri test ettiğini belirtti.

iPhone 5S’in prototibinde 64-bit işlemcilerin test edildiğini bilgisini duydum.

64-bit işlemci olacağını bilgisi kesin değil ancak testleri yapıldı. 64-bit işlemcinin iOS 7’nin grafiklerini daha iyi destekleyeceğini düşünüyoruz.

Geçen Eylül, analist Linley Gwennap, Apple’ın 2014 yılında iPhone 5Slerde kullanmak için 64-bit ARMv8 işlemciler üzerinde çalıştığı bilgisini iddia etmişti. Bu bilgiler A7 işlemcinin dört çekirdekli olacağını ve grafik yeteneklerinin daha fazla olacağını dedikodularıyla devam etmişti.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

  1. şu an 5 in bile işlemcisi ve ram i fazlasıyla yeterli. Beta sürümünde bile en ufak problem yaşamıyorum eğer gerçekten böyle olursa ve 64 bit bir işlemci gelirse ki gelecek daha da muhteşem olur. iphone ilk çıktığından beri kullanıyorum ve bir çpk telefon kullandım. İphone umu satıp note 2 aldım ya da xperia aldım ama en fazla 1 ay kullanabildim. en ufak bir kasılma ya da takılma olduğunda telefondan soğuyorum. Apple hiç birsey yapmasa da sadece çizikleri gidermek amaçlı bile yeni bir iphone alırım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.