AirPort ve Time Capsule için yeni Firmware

Apple, AirPort ve Time Capsule için yeni Firmware yayınladı. Aynı zamanda OS X Lion için AirPort Utility 6.0’da güncellendi. Uygulama sadece 802.11N AirPort lar ile uyumlu. Hata düzeltimi için yayınlanan güncellemede dikkat çeken bir diğer husus ise kullanıcı arabirimi. Artık iyice iOS’a benzedi. Mac için yayınlanan son uygulamalar ve web uygulamalarda dikkat ettiyseniz arabirim iOS’a oldukça yaklaşıyor. Sadece bunun için bile özel bir yazı hazırlamak gerekli. Aslında şu an önemsiz gibi duruyor ama gelecekte kullanacağımız işletim sistemini neredeyse hiç yadırgamayacağız. Yavaş yavaş değişim sistemin her alanında kendini gösterecek diye düşünüyorum.

Apple’ın güncelleme ile ilgili aktardığı notlar ise şöyle:

Wi-Fi ağınızı ve AirPort Express, AirPort Extreme ve Time Capsule dahil olmak üzere AirPort baz istasyonlarınızı ayarlamak ve yönetmek için AirPort İzlencesi’ni kullanın. Wi-Fi ağınız ve aygıtlarınız hakkındaki genel bilgileri grafik şeklinde görün. Baz istasyonu ve ağ ayarlarını değiştirin veya güvenlik modları, kablosuz iletişim kanalları ve daha fazlası gibi ileri düzey özellikleri yönetin.

AirPort yazılımı hakkında en son bilgiler için, Sistem Tercihleri’nde Yazılım Güncelleme’yi veya şu Apple web sitesini denetleyin: Apple Destek İndirmeleri.

Apple Wi-Fi hakkında daha fazla bilgiyi şuradan edinebilirsiniz: http://www.apple.com/wifi/.

Tagged With: , , , , ,