Alnımızda “Enayi” yazıyor mu?

-

Gold Pc Market Nakit: 2.695,62 TL Arkadaşlar benim yorum yapmaya pek niyetim yok. Tamam, kabul, serbest piyasa ekonomisi ama bu rakamlara kadar çıkıp, iPhone 4 alanları ayakta alkışlıyor, alınlarından öpüyorum.

Gerçekten çok istiyorsanız, kendinize 1 haftalık Yunanistan turu ayarlayın, Pasaport ve gezi masraflarınız ile birlikte en fazla bu rakama ulaşıp, Atina’da güzel bir hafta geçirip, iPhone 4 alıp ülkemize dönebilirsiniz. İngilterede 1180, İsviçrede 1130 TL fiyat ile satıldığını da hatırlatmadan edemeyeceğim.

Milliyet Cadde’de yazan Menderes Özeli’nin görüşleri ise şöyle:

iPhone 4 sonunda Türkiye’ye geldi. Hem de ne geliş. Bir teknoloji marketi 16 GB’lik iPhone 4’ü 8-12 ay taksitle 2 bin 778 TL’ye satmaya başladığını ilan etti. Alışverişin ödemesi ‘keş’ yani nakit yapılırsa, iPhone 4’ün maliyeti yüzde 3 indirimle 2 bin 695 lira, 95 kuruş oluyor. İnanılmaz bir rakam. Geçen hafta daha az ödeyerek bir MacBook Pro sahibi oldum. 2 bin 778 liranın üzerine biraz daha eklerseniz ikinci el bir otomobil bile alabilirsiniz.

iPhone 4’ü Türkiye’ye ‘resmen’ sokacak olan operatörlerin, bu telefona biçecekleri değer de merakla bekleniyor. iPhone 3Gs’i bir operatörün kontratlı olarak hâlâ 18 ay x 229 TL’lik bir paketle sattığını görünce umutlandığımı söyleyemeyeceğim.

Konumuz iPhone 4’ün ‘şimdilik’ 2 bin 778 lira olan etiketi. Çalışanların büyük çoğunluğunun maaşının bile üzerinde; bazılarının iki, üç katı. Bu arada ‘sahibinden’, ‘gittigidiyor’ gibi internet sitelerinde üç aşağı, beş yukarı 2 bin TL gibi fiyatla iPhone 4 bulmak mümkün. Grafikte iPhone 4’ün resmen piyasaya sürüldüğü ve insanların Türkiye’dekinden daha iyi maaşlara sahip olduğu ülkelerdeki etiket fiyatları yer alıyor. Dünyada iPhone 4’ün en pahalı olduğu ülke İtalya; en ucuz iPhone 4 ise Hong Kong’da satılıyor. İtalya’da 32 GB’lik iPhone 4, yaklaşık bin 550 TL’ye; Türkiye’de 2 bin 778 TL’ye satılan 16’lık modelse 1320 TL’ye. Hong Kong’da 32’lik modelin fiyatı 1.170 TL. Her iki ülkede de bu son yılların en gözde fetişine sahip olmak için kontrat imzalamanıza gerek yok; bir Apple Store’a girip telefonunuzu ediniyorsunuz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

  1. bu kadarını da pes diyorum. resmen dalga geciyor olmalılar. garantisi ne olduğu belli olmayan bir cihazı , hele de dünyada en pahalıya satılan ülkeden iki kat daha pahalıya satan bu şirketi yorumlarınıza havale ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.