Altın iPhone 5s için İlk Reklam

Apple, 10 Eylül tarihinde lansmanını gerçekleştirdiği iPhone 5s ve 5c modelleri ile ilgili tanıtım faaliyetlerini sürdürüyor. ABD pazarında daha çok iPhone 5c tanıtımına odaklandığı belirtilen Apple iPhone 5s için modeli için de çalışmalarına başladı.

Yeni cihazla birlikte gelen yeni renk seçeneği Golden (altın) için ilk TV spotunu yayınlayan şirket, bu kısa tanıtımda tamamen altın temasına odaklanıyor. The Verge sitesinin haberine göre ilk dün akşam ABD’nin Fox kanalında yayınlanan reklam ardından CBS televizyonunda da gösterildi.

Ham altının sıvı hale dönüşmesi ve ardından iPhone 5c’yi oluşturması animasyonu olarak özetlenebilecek reklam filminde dış ses bulunmuyor. 30 saniyelik reklamın en vurucu aşaması olan son kısmında iPhone 5s’in Touch ID özelliğine vurgu yapıldığı görülüyor.

Goldfrapp grubunun “Ooh La La” şarkısının reklam müziği olarak kullanıldığı filmde grubun adıyla da altın rengi iPhone 5s’e göndermede bulunuluyor. Reklam spotu klasik bir şekilde ürün adı ve Apple logosu ile son buluyor.

Tagged With: , , , ,