Altın iPhone 5s için İlk Reklam

-

Apple, 10 Eylül tarihinde lansmanını gerçekleştirdiği iPhone 5s ve 5c modelleri ile ilgili tanıtım faaliyetlerini sürdürüyor. ABD pazarında daha çok iPhone 5c tanıtımına odaklandığı belirtilen Apple iPhone 5s için modeli için de çalışmalarına başladı.

Yeni cihazla birlikte gelen yeni renk seçeneği Golden (altın) için ilk TV spotunu yayınlayan şirket, bu kısa tanıtımda tamamen altın temasına odaklanıyor. The Verge sitesinin haberine göre ilk dün akşam ABD’nin Fox kanalında yayınlanan reklam ardından CBS televizyonunda da gösterildi.

Ham altının sıvı hale dönüşmesi ve ardından iPhone 5c’yi oluşturması animasyonu olarak özetlenebilecek reklam filminde dış ses bulunmuyor. 30 saniyelik reklamın en vurucu aşaması olan son kısmında iPhone 5s’in Touch ID özelliğine vurgu yapıldığı görülüyor.

Goldfrapp grubunun “Ooh La La” şarkısının reklam müziği olarak kullanıldığı filmde grubun adıyla da altın rengi iPhone 5s’e göndermede bulunuluyor. Reklam spotu klasik bir şekilde ürün adı ve Apple logosu ile son buluyor.

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

3 YORUMLAR

  1. 5C nin sıvı plastik reklamını hatırlattı ama diğer reklam renkler yüzünden daha güzeldi sanki. 5c yi direk yalamak isteği oluşturuyordu. Bunun ise müziği harika. Shazam a saldıracaktım ama Azim bey düşünüp yazmış sağolsun. Eh bize de alıp dinlemek düşer. Teşekkürler.

  2. Çok başarılı olmuş Apple için çalışan reklam şirketi işini kesinlikle çok iyi yapıyor, insanın duygularına hitap ediyor resmen reklam, tabiki seçilen müzik ve müzikte geçen sözler de bu durumu destekleyen nitelikler.

  3. eriyik altından iPhone a geçişi becerememişler. hatlar oluşurken birden bire telefon bitmiş halde ortaya çıkıyor! geçişi daha yumuşak yapmaları apple a yakışan olurdu ama hem iPhone5 in özelikle arka tasarımı hem de iOS7 ikon tasarımındaki dandiklik reklama da sıçramış. çok yazık !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.