Ana Ekrana Web Sayfası Ekleme

-

Bazı okuyucularımızın sıkça kullandığı, bazı okuyucuların ise henüz haberdar olmadığı özellikleri, yeni açtığımız ve zamanla genişletmeyi düşündüğümüz  “Nasıl Yapılır?” bölümü için paylaşmaya devam ediyoruz. Şimdiye kadar haberlerin yanında paylaştığımız ipuçları genellikle orta ve orta/üst kullanıcı grubuna hitap ediyordu ancak gelen maillerden yolun henüz başında, Apple, Os X veya iOS işletim sistemleri ile yeni tanışmış olan arkadaşlarımız olduğunu gördüğümüz için bunun gibi paylaşımlara da sıklıkla yer vereceğiz.

iOS cihazınızda hemen her gün kullandığınız uygulamalar ana ekranınızı dolduruyor. Muhtemelen sizler de en sık kullandığınız uygulamaları ilk ekranlara, daha seyrek kullandıklarınızı ise diğer ekranlara yerleştirerek düzenliyorsunuzdur. Peki ya bazı uygulamalardan daha fazla açtığınız Web sayfaları? Elbette sıklıkla ziyaret ettiğiniz sayfaları tarayıcınızın sık kullanılanlar menüsüne ekleyebilirsiniz. Oradan oraya birkaç dokunuş yerine tek dokunuş ile sık ziyaret ettiğiniz Web sayfalarını kolayca ana ekrana taşıyabilirsiniz.

IMG_1928

Bunun için öncelikle Safari Web tarayıcısını başlatarak Ana Ekran’a eklemek istediğiniz Web sayfasını açıyoruz.

IMG_1929

Web sayfasını açtıktan sonra sayfanın en altında bulunan menüden “Paylaş” simgesine tıklayarak paylaşım seçeneklerini açıyoruz.

IMG_1930

Paylaşma seçenekleri arasında, “Ana Ekrana Ekle” seçeneğini seçiyoruz. Bu ekranda önceden tanımlanmış ise sayfanın mobil cihazınız için ayarlanmış olan simgesini göreceksiniz. Tanımlanmamışsa Safari sizin için o sayfanın bir önizleme görüntüsünü simge olarak atayacaktır. Tek yapmanız gereken bu kadar. Seçimi yaptığınızda Web sayfası, Ana ekrandaki yerini alacaktır.

IMG_1931

Artık Web sayfasının simgesini eklendiği yerde tutabilir veya dilediğinizde üzerine basıp basılı tutup kilidi kaldırdıktan sonra dilediğiniz satır, sütun veya ekrana taşıyabilirsiniz.

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

3 YORUMLAR

  1. geçen gün iphondan girdiğimde mobil site açılmıştı, şimdi ise normal web sitesi açılıyor ve ana ekrana ekleme kutucuğunda da logo değil sayfanın genel görünümünün ufak hali çıkıyor. heralde bir öyle bir böyle açılmasında problem var zamanla düzelir:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.