…and the grammy goes to; Steve Jobs

Teknoloji devi Apple’ın kurucusu Steve Jobs, müzik sektörüne yaptığı olağanüstü katkılarından dolayı, Amerikan Müzik Endüstrisi tarafından verilecek olan Grammy Müzik Ödülüne layık görüldü.

Yaklaşık 30 yıllık kariyeri boyunca 360 milyar dolarlık ürün satışı gerçekleştiren Jobs, iPhone, iPad, iMac ve iPod gibi ürünlerle teknoloji dünyasında devrim yaratmıştı. 5 Ekim 2011′ deki ölümünün ardından, tüm dünyadaki gazeteler, teknoloji dünyasında bir dehayı kaybettiklerini yazdı.

Ancak Steve Jobs sadece teknoloji sektöründe devrim yaratmakla kalmadı. Jobs, dünya genelindeki hayranları tarafından da müzik sektörünün kurtarıcısı olarak görülüyor. Jobs, walkman ve taşınabilir cd çalarların yerine düşündüğü iPod ile müzik sektöründe de inanılmaz değişimlere imza attı.

Amerikan müzik endüstrisi tarafından her yıl verilen Grammy Müzik Ödüllerinin sonuncusunda, hayatını kaybeden Steve Jobs için bir onur ödülü verileceği açıklandı. Müziğe yaptığı katkılarından dolayı ödüle layık görülen Steve Jobs,  hayatında aldığı ödüllerin yanısıra,  ölümünün ardından bile ödül almaya devam edeceğe benziyor.

Tagged With: ,