Apple 16 Ekim Etkinliğini Canlı Yayınlayacak

Apple, 16 Ekim’de düzenleyeceği özel basın etkinliğini canlı yayınlayacağını, şirketin web sitesinden resmen duyurdu. Apple.com/live adresinden etkinlik saatinde başlayacak olan canlı yayını Safari yüklü Apple cihazlarından ve henüz açıklanmamasına rağmen büyük olasılıkla Apple TV’de açılacak olan Etkinlik kanalından takip edebileceksiniz.

Muhtemelen iPhone 6 ve Apple Watch etkinliğinde kullanılan video/blog şeklindeki platform bu etkinlikte de kullanılacak. Hatırlarsanız Apple son etkinlikte atılan tweetleri, ürün ve etkinlik hakkında fotoğraflar paylaştığı blog dahil edildikten sonra pek çok kullanıcı etkinliği takip etmekte sorunlar yaşamıştı. Sonradan bir kod hatasından kaynaklandığı açıklanan video/blog sistemi umarız bu kez keyifleri kaçırmaz.

os-x-yosemite-tanitildi-maneset_640x360

Birkaç farklı kategoride yeni ürün tanıtılmasını beklediğimiz etkinlikte Yosemite işletim sisteminin kullanıcılar ile buluşacağı tarihin açıklanacağı veya indirmeye açılacağını düşünüyoruz. Retina Ekran ile güncellenmiş iMac’ler, yeni Mac mini modelleri ve belki MacBook ailesinden yenilikler göreceğiz.

“Uzun zaman oldu” sloganı ile çıkan etkinlik görseli, uzun zamandır güncellenmeyen iPod modellerini de işaret ediyor olabilir. Bu açıdan yeni iPod modelleri tanıtılırsa şaşırmayın. Hatta bazı kaynaklar 4.7″ ekranlı yeni iPod Touch modeline kesin gözüyle bakıyor.

2608951_ipad_air_2-14

Muhtemelen etkinlikte en çok ilgiyi oldukça incelerek karşımıza çıkacak olan iPad Air çekecek. Touch ID, Ram ve işlemci iyileştirmelerinin yanında dış mekanda kullanım için daha az parlayan bir ekran paneli ile güncellenmesi beklenen iPad Air’in geçtiğimiz günlerde maket modeli basına sızmıştı.

Türkiye saati ile 20.00’de başlayacak olan etkinliği izleyip ardından tüm bilgileri kaçıranlar için derleyerek Elma Dergisi’nde yayınlayacağız.

Tagged With: , , , ,