Apple 16 Ekim Etkinliğini Canlı Yayınlayacak

-

Apple, 16 Ekim’de düzenleyeceği özel basın etkinliğini canlı yayınlayacağını, şirketin web sitesinden resmen duyurdu. Apple.com/live adresinden etkinlik saatinde başlayacak olan canlı yayını Safari yüklü Apple cihazlarından ve henüz açıklanmamasına rağmen büyük olasılıkla Apple TV’de açılacak olan Etkinlik kanalından takip edebileceksiniz.

Muhtemelen iPhone 6 ve Apple Watch etkinliğinde kullanılan video/blog şeklindeki platform bu etkinlikte de kullanılacak. Hatırlarsanız Apple son etkinlikte atılan tweetleri, ürün ve etkinlik hakkında fotoğraflar paylaştığı blog dahil edildikten sonra pek çok kullanıcı etkinliği takip etmekte sorunlar yaşamıştı. Sonradan bir kod hatasından kaynaklandığı açıklanan video/blog sistemi umarız bu kez keyifleri kaçırmaz.

os-x-yosemite-tanitildi-maneset_640x360

Birkaç farklı kategoride yeni ürün tanıtılmasını beklediğimiz etkinlikte Yosemite işletim sisteminin kullanıcılar ile buluşacağı tarihin açıklanacağı veya indirmeye açılacağını düşünüyoruz. Retina Ekran ile güncellenmiş iMac’ler, yeni Mac mini modelleri ve belki MacBook ailesinden yenilikler göreceğiz.

“Uzun zaman oldu” sloganı ile çıkan etkinlik görseli, uzun zamandır güncellenmeyen iPod modellerini de işaret ediyor olabilir. Bu açıdan yeni iPod modelleri tanıtılırsa şaşırmayın. Hatta bazı kaynaklar 4.7″ ekranlı yeni iPod Touch modeline kesin gözüyle bakıyor.

2608951_ipad_air_2-14

Muhtemelen etkinlikte en çok ilgiyi oldukça incelerek karşımıza çıkacak olan iPad Air çekecek. Touch ID, Ram ve işlemci iyileştirmelerinin yanında dış mekanda kullanım için daha az parlayan bir ekran paneli ile güncellenmesi beklenen iPad Air’in geçtiğimiz günlerde maket modeli basına sızmıştı.

Türkiye saati ile 20.00’de başlayacak olan etkinliği izleyip ardından tüm bilgileri kaçıranlar için derleyerek Elma Dergisi’nde yayınlayacağız.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.