Apple 3,95 inç ekrana sahip iPhone test ediyor

Yeni iPhone’un çıkış tarihi, iç donanımı, tasarımı herkesin aklınla soru işaretleri uyandırıyor. 9to5mac’in raporuna göre Apple şu anda yeni bir iPhone prototipi üstünde çalışıyor. 3,95 inç ekran boyutuna ve 1136 piksel çözünürlüğe sahip iPhone test ediyor.

Önceden Yeni iPhone tasarımı hakkında iPod Touch gibi ince tasarlanacak deniyordu. Şimdiki tasarıma baktığımızda ise iPhone 4/4S’in uzatılmış hali. iPad de olduğu gibi ekran çözünürlüğünü yüksek tuttukları zaman kalın olma şansı var. Apple kullanıcıları daha ince Apple ürünleri bekler iken tam tersi gittikçe kalınlaşmaya başladı.

İOS 6 ile birlikte Yeni iPhone’un ana ekranında fazladan bir satır olacağı. Yeni iPhone tasarımında göze çarpan ikinci durum ise mini-USB. Mini-USB ile daha küçük bir dock planlanıyor. Bunun amacını halen çözememiş durumdayım. Bağlantı yerini küçültsen de pek bir fark olmuyor.

Steve Jobs’ın yeni biyografi kitabını okuyanlar bilirler. Steve tüm Apple cihazlarının tasarımlarının aynı kalmasını istiyordu. Hatta iPhone 5 tasarımı önceden hazırdı ama Steve ekranın büyük olmasından dolayı kabul etmemişti.

Tagged With: ,