Apple, Beats Pill XL Hoparlörü Yangın Riskine Karşı Geri Çağırıyor

Apple, bugün itibariyle Beats Pill XL Bluetooth Hoparlör için gönüllü bir geri çağırmada bulundu. Geri çağırmanın nedeni olarak cihazın bazı durumlarda bataryasının aşırı ısınabileceği ve yangın tehdidi oluşturulabileceği belirtiliyor. Şu ana kadar ürünle ilgili sekiz vakanın kaydedildiği, bunlardan birisinde kullanıcının parmağında yanıkların oluştuğu, diğer bir olayda ise kullanıcının masasının zarar gördüğü belirtilmiş. Apple, ürünün satışını Online Store mağazasında da durdurdu. Beats Pill XL, 2013 yılında satışa çıkan ve şu beş farklı renkte satılan bir hoparlördü: siyah, beyaz, titanyum, mavi, kırmızı.

Apple kullanıcıların hemen cihazı kullanmayı bırakmalarını ve oluşturduğu sayfa aracılığı ile cihazın iade işlemlerini başlatmalarını istiyor. Cihazın iade işlemine başlamak için bu sayfada linki yer alan formun doldurulması yeterli. Daha sonrasında ise Apple, ürünün yerleştirebileceği bir paketi kullanıcının adresine yollayarak cihazın kendilerine gönderilmesini kolaylaştırıyor. Cihaz Apple’a gönderildikten üç – dört hafta sonrasında ise kullanıcıya 875TL ödeme yapılıyor.

Apple’dan kullancıya bir not olarak, Beats Pill XL Hoparlör Ücret İadesi Programının, sadece bu web sayfası üzerinden yürütüldüğü belirtiliyor. Bu program, ürünü aldığınız yere iade etme hakkınızı veya garanti tarafından kullanıcıya sunulan ek hakları değiştirmiyormuş.

Apple, geçtiğimiz yıl Beats Electronics’i, 3 milyar dolar karşılığında bünyesine katmıştı.

Tagged With: , , , , , , , , ,