Apple, Beta.iCloud.com sitesini geliştiriciler için açtı!

Apple beta.icloud.com sistemi iOS ve Mac geliştiricileri için hizmet vermeye başladı. WWDC’den önce sızan beta.icloud söylentileri gerçek oldu. Yeni iCloud ekranına Notlar ve Hatırlatmalar uygulamaları eklendi. Ayrıca sistemde olan Find My iPhone ve Takvim uygulamaları geliştirildi.

iCloud.com beta web sitesinin ekran turu…

Notlar:

Yeni notlar uygulamasının görünümü iPad ve OS X Mountain Lion’daki notlar uygulamasının görüntüsü ile aynı. Kullanıcılar yazdıkları notları iCloud üzerinden düzenleyebiliyorlar, notları mail yoluyla başkalarına yollayabiliyorlar.

Hatırlatıcı:

Bu uygulama da iOS ve OS X Mountain Lion’daki görünümü andırıyor. Kullanıcılar Hatırlacı menüsünden bir liste seçiyor. Tarih ve hatırlatma zamanını seçen kullanıcılar onay verdikten sonra iCloud’daki veri OS X Mountain Lion ve iOS cihazlarına yükleniyor.

Find My iPhone:

Yeni beta sitede güncellenmiş Find My iPhone uygulaması bulunuyor. iOS 6’daki yeni kayıp modu eklenmiş, tasarımı değiştirilmiş.

Bildirimler:

Yeni iCloud sitesinde Takvim uygulması ile yeni özellikler vaat ediyor. Biz takvim ve not uygulmasında bildirim merkezini kullanacak bir ayar bulamıyoruz ama Apple Beta iCloud da yeni bildirim ayarları eklenmiş. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de  görüldüğü gibi bildirim ayarları Takvim ve Find My iPhone servisini kapsayacak.

Apple’ın Beta.iCloud.com hizmetini ne zaman lanse edileceği bilinmiyor. Büyük bir ihtimal ile iOS 6’nın son sürümünü tanıtacağı ve iPhone 5’i beklediğimiz sonbahardaki etkinlikte yeni özellikler ile donatılan iCloud kullanıcılara tanıtılır.

Tagged With: , , , , ,