Apple, Elektrikli Otomobil Üzerinde Çalışıyor

-

Reuters’ın bugün yayınladığı haberde Apple’ın gizli araştırması hakkında yeni bilgiler bulunuyor. Kuruluşun kaynaklarından aldığı bir bilgiye göre Apple’ın yeni projesi, kendi kendini süren elektrikli otomobil.

Teknoloji devi Apple, kendi kendini süren elektrikli arabalar yapmak için otomobil üreticileri ve otomotiv tedarikçileri ile konuşuyor.

Cupertino merkezli şirketin sadece otomotiv yazılımı veya bireysel bileşenlerinin tasarımını değil, bütün araç tasarımını araştırdığı belirtiliyor.

Wall Street Journal’ın dün yayınladığı haberde Apple’ın “Project Titan” adı altında Apple markalı minivan tarzında araçlar üzerinde çalıştığı belirtiliyordu ancak kaynak bu çalışmanın araba üretmek için olmayabileceğini, elektrikli arabalarda kullanılan bazı teknolojilerin iPhone ve iPad’lerde kullanılabileceğini söylemişti.

Wall Street Journal’ın dünkü haberi, Tim Cook’un bu çok gizli projeyi geçen yıl onayladığını belirtiyor.

Geçtiğimiz ay Apple’a ait olduğu belirtilen, kameralar ile donatılmış bazı araçlar, çeşitli şehirlerde kameralara yakalanmıştı. Bu araçların haritalama projesi için olduğu düşünülmüştü.

van1

Kaynaklar eski Ford mühendisi ve uzun süredir Apple’ın yardımcı tasarım başkan yardımcısı olan Steve Zadesky ile bin kadar çalışanın ana kampüsten uzakta Silikon Vadisi’nin boş bir yerinde çalıştıklarını söylüyor.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.