Apple İnovasyon Kıtlığında Mı? Eski CEO Sculley’den İlginç Açıklamalar…

-

20130318-232938.jpg

Apple’ın iflasın eşiğine geldiği dönemin en büyük tanıklarından birisi de hiç kuşku yok ki sıkıntılı yıllarda şirketin başında bulunan CEO John Sculley’dir.

Eski CEO, bu ayın başlarında verdiği bir mülakatta, o dönemde şirketin batmaya çok yakın olduğunu, Steve Jobs’ın geri dönüp şirketi kurtarana kadar ciddi bir yenilik eksikliği içinde olduğunu ifade etmiş ve Apple’ın bugün de “inovasyon kıtlığı” yaşadığını sözlerine eklemişti.

Sözlerinin yanlış anlaşıldığını düşünen Sculley, verdiği ikinci bir mülakat ile tutumunu açıklığa kavuşturdu. Apple bir inovasyon kıtlığı içinde olsa bile bunun kendi hatasından kaynaklanmadığını söyleyen John Sculley, bu durumu teknolojinin kendi doğal döngüsüne bağladığını söyledi.

Apple’ın inovatif yeteneğini kaybettiğini düşünmediğini belirten eski CEO, algılanan bu yenilik sorununun teknolojinin mevcut evresi olduğunu ifade etti.

“Büyük dalgalarla sadece büyük dalgalar varken sörf yapabilirsiniz, bazı anlar vardır, teknoloji bir inovatörün gelip muhteşem şeyler yapması için hazırdır” şeklinde görüşlerini belirten Sculley, şimdilik bu dönemin dışında olduğumuzu ve beklemekte olduğumuzu iddia ediyor.

Gelecek dalganın yüksek çözünürlüklü mobil video olabileceğini belirten Sculley, Apple TV’nin hali hazırda yeterince iyi bir ürün olduğunu, gelecek yenilik dalgasının televizyon etrafında olmayacağını da sözlerine ekliyor.

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.