Apple, iPhone 5 parça siparişlerini azalttı

iphone5frontback-500x512

The Wall Street Journal‘ın yayımladığı habere göre Apple, iPhone 5  bileşenlerinin siparişini bu çeyrekte düşürdü. Üreticilere ve bileşen tedarikçilerine, talebe göre üretim yaptıran Apple’ın ekran siparişlerinin daha önce belirtilen sayının neredeyse yarıya kadar düşürülmesini istediği bildiriliyor.

Tedarikçilerden gelen bazı bilgiler doğrultusunda hazırlanan raporun sonucunda iki farklı görüş belirginleşiyor. Görüşlerden biri, müşteri talebinin bu çeyrekte beklenenden az gerçekleşmesi ve Apple’ın bu kadar çok ürünü bu çeyrek içinde satamayacak oluşu üzerine yoğunlaşıyor. Diğeri ise yıl ortasında iPhone’un yeni neslini tanıtmaya hazırlanan Apple’ın her yeni ürün öncesi yaptığı gibi yeni ürünün üretimi için hazırlıklara başlayacak olması.

Apple’ın her yeni model öncesi mevcut ürünün üretimini azalttığı bir gerçek fakat henüz ürünün satışta kalacağı süre göz önüne alındığında kafalar karışmıyor da değil. Dedikodu veya gerçek, bu haberin Apple hisselerine pek de olumlu yansıyacağını beklemek doğru olmaz.

 

Tagged With: ,