Apple, iPhone 5 Pilleri İçin Yeni Bir Değişim Programı Duyurdu

-

Ekran Resmi 2014-08-23 09.40.06Apple, bugün itibariyle yeni bir iPhone 5 değişim programı duyurdu. Ülkemizde 29 Ağustos tarihi ile başlayacak olan programın sebebi küçük bir kısım iPhone 5’in olması gerekenden daha az pil ömrü sunması ve daha sık şarj edilmeye ihtiyaç duymasından kaynaklanıyor. Apple’ın açıklamasına göre bu cihazlar Eylül 2012 ve Ocak 2013 arasında satıldı ve Apple, ücretsiz olarak bu cihazların pillerini yenisi ile değiştirecek.

Apple, çok küçük bir kısım iPhone 5 cihazlarının daha kısa pil ömrü sunacağı ve daha sık şarj edilmesi gerektirdiğini belirledi. Bu durumdan etkilenen iPhone 5’lerin satışı Eylül 2012 ve Ocak 2013 arasında gerçekleşti ve cihazların seri numarası sınırlı sayıda ki gruba dahil edilmiş bulunuyor.

Cihazınızın bu programa dahil olup olmadığını değişim programı sayfasında bulunan kutucuğa girerek öğrenebilirsiniz. Değişim programı başladıktan sonra cihazınızı bir Apple Store’a, Apple Yetkilendirilmiş Servis Merkezine veya cihazı satın aldığınız operatörün teknik servisine götürerek bu değişim programından yararlanabileceğiniz belirtilmiş.

Cihazınızı teslim etmeden önce yedeğini almanızı, iPhone’umu Bul (Find My iPhone) özelliğini kapatmanızı ve cihazınızı sıfırlamanızı önemle rica ediyoruz.

Ayrıca programa dahil olan bir iPhone 5’iniz var ve daha önceden yetkili serviste pil değişimi için ücret ödediyseniz sayfa da nasıl bu ücretin iade edilmesini isteyebileceğiniz ile ilgili bilgiler de bulunuyor.

Duyurulan bu değişim programı ile ilgili daha fazla bilgi almak için sizi Apple’ın oluşturduğu sayfaya alalım.
iPhone 5 için başka bir değişim programı daha bulunuyor, eğer onunla ilgili bilgi almak isterseniz de buradan detaylara ulaşabilirsiniz.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.