Apple, iPhone 5 Pilleri İçin Yeni Bir Değişim Programı Duyurdu

Ekran Resmi 2014-08-23 09.40.06Apple, bugün itibariyle yeni bir iPhone 5 değişim programı duyurdu. Ülkemizde 29 Ağustos tarihi ile başlayacak olan programın sebebi küçük bir kısım iPhone 5’in olması gerekenden daha az pil ömrü sunması ve daha sık şarj edilmeye ihtiyaç duymasından kaynaklanıyor. Apple’ın açıklamasına göre bu cihazlar Eylül 2012 ve Ocak 2013 arasında satıldı ve Apple, ücretsiz olarak bu cihazların pillerini yenisi ile değiştirecek.

Apple, çok küçük bir kısım iPhone 5 cihazlarının daha kısa pil ömrü sunacağı ve daha sık şarj edilmesi gerektirdiğini belirledi. Bu durumdan etkilenen iPhone 5’lerin satışı Eylül 2012 ve Ocak 2013 arasında gerçekleşti ve cihazların seri numarası sınırlı sayıda ki gruba dahil edilmiş bulunuyor.

Cihazınızın bu programa dahil olup olmadığını değişim programı sayfasında bulunan kutucuğa girerek öğrenebilirsiniz. Değişim programı başladıktan sonra cihazınızı bir Apple Store’a, Apple Yetkilendirilmiş Servis Merkezine veya cihazı satın aldığınız operatörün teknik servisine götürerek bu değişim programından yararlanabileceğiniz belirtilmiş.

Cihazınızı teslim etmeden önce yedeğini almanızı, iPhone’umu Bul (Find My iPhone) özelliğini kapatmanızı ve cihazınızı sıfırlamanızı önemle rica ediyoruz.

Ayrıca programa dahil olan bir iPhone 5’iniz var ve daha önceden yetkili serviste pil değişimi için ücret ödediyseniz sayfa da nasıl bu ücretin iade edilmesini isteyebileceğiniz ile ilgili bilgiler de bulunuyor.

Duyurulan bu değişim programı ile ilgili daha fazla bilgi almak için sizi Apple’ın oluşturduğu sayfaya alalım.
iPhone 5 için başka bir değişim programı daha bulunuyor, eğer onunla ilgili bilgi almak isterseniz de buradan detaylara ulaşabilirsiniz.

Tagged With: , , , , , , , , ,