Apple “Neden ….?” Diye Sormaya Devam Ediyor

20130329-221649.jpg

Apple, geçitiğimiz günlerde New York’da gerçekleşen Galaxy S4 tanıtımından kısa bir süre sonra web sitesine “Neden iPhone?” başlığı altında bir bölüm eklemiş ve “Bir Mac’i neden seversiniz?” kampanyasının bir benzeri olan yeni bir reklam kampanyasını başlatmıştı.

“Bir iPhone var. Bir de geriye kalanlar.” sloganı ile ziyaretçileri karşılayan bu bölüm altında iPhone 5 ve diğer iPhone’ların neden vazgeçilmez olduğu sıralanıyor.

20130329-221813.jpg

Aynı kampanya dün iPad için de başladı ve Apple sitesindeki iPad bölümüne “Neden iPad?” sorusu eklendi. Apple, iPhone sayfasında olduğu gibi burada da müşteri memnuniyetine dikkat çekerek nedenleri sıralamaya başlamış. iPad’in en yüksek müşteri memnuniyetine sahip tablet olduğunu belirtilirken, tabletler üzerinden gerçekleşen web trafiğinin %81’inin iPad üzerinden gerçekleştiği verisini de paylaşılmış.

20130329-222012.jpg

Daha sonra uygulama zenginliğine, tasarım güzelliğine, malzeme kalitesine, işçiliğe, pil süresine, boyuta, gelişmiş bağlantı özelliklerine, kameraya, kısaca “iPad’i iPad yapan” ve “Neden iPad?” sorusuna cevap verebilecek her şeye değinilmiş.

Açıkçası bu yeni kampanyası Apple ürünlerinin hala neden bu kadar çok satıldığını ve sevildiğini anlayamayanlar için yol gösterici olacaktır.

Tagged With: , ,