Apple önümüzdeki ay yeni MacBook üretimine başlıyor

20130426-200428.jpg

Son birkaç aydır Apple’ın 10 Haziran’da başlayacak olan WWDC etkinliği sırası veya hemen sonrasında MacBook ailesini güncelleyeceği konuşuluyor. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, üçüncü çeyrek başında MacBook Air’in MacBook Pro ile birlikte güncelleneceğini düşünüyor. Güncelleme ile tüm MacBook ailesi Retina Ekran ile donatılmış olacak.

Düşük bir ihtimal bile olsa Retina Ekranlı MacBook Air’in tasarımında değişiklik olacağı da gündemdeki diğer maddelerden biri. Digitimes’a göre ise henüz herhangi bir tedarikçi kasa tasarımı ile ilgili yeni bir bilgiye sahip değil ve değişiklik sadece içeride gerçekleşecek.

Intel’in yeni nesil Haswell işlemcilerini yaza kadar yetiştirmeye çalıştığını biliyoruz. Tahminler doğru çıkarsa yeni nesil MacBook ailesini Haswell işlemciler ile donatılmış olarak göreceğiz. Kaynaklar önümüzdeki ay içinde yeni MacBook’ların üretimine başlanacağı konusunda hemfikir.

Geçtiğimiz gün finansal verilerin açıklandığı toplantıda konuşan Tim Cook, yıl sonuna kadar yeni bir ürün çıkmayacağını, yıl sonunda ve 2014 yılı başında ise yepyeni ve heyecan verici ürünlerin tanıtılacağı bilgisini paylaşmıştı.

Tagged With: , , ,