Apple, OS X Mavericks’i Duyurdu

-

apple-wwdc-2013-liveblog7948

Apple biraz önce WWDC’de Apple’ın yeni Mac işletim sistemini tanıttı. OS X Mavericks… Mavericks tam ekran özelliği, etiketleme ve çoklu bağımsız ekran özelliği gibi birçok yeni özellik içeriyor.

Etiketleme özelliği dosyaları sınıflandırarak daha kolay arama yapmalarını sağlıyor. Çoklu ekran özelliği ile uygulamaları daha kolay kontrol etmek için ayrı menü çubuğu oluşturuyor. Apple TV’nin Airplay özelliği yeni ekran oluşturabiliyorsunuz.

applewwdc2013-0080

Timer Coalescing özelliği ile sıkıştırılmış bellekle çalışan uygulamalar için aktif bellekte yer açar. Etkin süreçte CPU kullanımını azaltıyor. Safari favori sayfalar ve okuma listesi çin kenar kenarda çubuk içeriyor. Kenar çubuğunda da arkadaşlarınız tarafından paylaşılan bağlantılar bulunuyor. Tarayıcının bellek ve enerji kullanımı da geliştirilmiş.

applewwdc2013-0071

Keychain özelliği ile diğer uygulamarda kullanmak için şifreleriniz tutulur. Keychain aynı zamanda kredi kartı ile alışverişlerinizi kolaylaştırmak için kredi kartı bilgilerinizi de saklar.

apple-wwdc-2013-liveblog7988

Sağ bildirim bölümünde iMessage ve Facetime çağrılarını iptal etmek için reddetme butonu bulunuyor. Uyduğunuz zaman gelen bildirimler cihazın kilit ekranında görünecek.

iOS’daki Maps uygulamasının özellikleri Mac’e de geldi.

iTunes Store’dan artık iBooksları Mac’e de indirebileceksiniz.

Geliştiriciler etkinlik sonu OS X Mavericks’in ilk betasını kullanabilecek.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

  1. Direne direne bekledim, maclerimi güncellemeyi bir yılı aşkındır erteliyordum. Apple yeni birşey çıkaracağının işaretini Mac Pro’yu güncellemeyerek veriyordu. Bizleri kızdırdı, fakat bu futurist Mac Pro süpriz oldu. Şimdi Mac Pro ve Macbook Pro’mu güncelleyeceğim..:)

  2. Mac OSX Lion cleander tasarımın da sarımtırak deri tasarım seçmişlerdi. Burdaki yorumumada yazmıştım olmamış bu diye. Ahada düzeltmişler. Seni yenecem Apple.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.