Apple Pay Dünyaya Yayılıyor

Apple’ın ödeme sistemlerinin gelecekteki şekli olarak yorumladığı Apple Pay’in Amerika Birleşik Devletleri dışında da kullanılmaya başlaması için çalışmalar sürüyor. Apple Pay 20 Ekim 2014’te ABD’de hizmete girdi. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile kullanılabilen bu hizmet gelecekte Apple Watch da dahil pek çok Apple cihazı tarafından desteklenecek. Güvenli ve hızlı bir şekilde ödeme yapma olanağı sunan sistem çok kısa zamanda başarıya ulaştı.

apple-pay

iClarified’ın ortaya çıkardığı habere göre Apple, ödeme sisteminin kullanıldığı ülkelere yenilerini eklemek için Londra’da stajyer alımı yapıyor. Apple’ın İngiltere’deki iş listesindeki üç pozisyondan biri, “Apple Pay Stajyeri” olarak listeleniyor.

Ekran Resmi 2014-12-18 09.50.30

İş tanımına göre servisin Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika’ya yayılması için çalışma yapıldığı anlaşılıyor. Önümüzdeki bir veya iki yıl içinde Apple Pay’in Türkiye’de kullanılabileceğini sanmıyorum ancak Apple’ın bizi şaşırtması oldukça güzel bir hamle olurdu diye düşünmeden edemiyorum.

Apple Pay ile ilgili daha önce yayınlanan haberlere ulaşmak için Elma Dergisi içinde Apple Pay etiketini kullanabilirsiniz.

Tagged With: