Apple, Podcast Uygulaması Swell’i Satın Aldığını Doğruladı

20140729-224846-82126514.jpgApple’ın, podcast uygulaması Swell’i; 30 milyon dolara satın almaya hazırlandığını dün duyurmuştuk. Swell ise bugün sabah itibariyle internet sayfası ve iOS uygulaması üzerinden çalışmayı durdurdu ve şu açıklamayı yaptı:

Geçen sene boyunca Swell’i kullandığınız için teşekkür ediyoruz. Swell’in artık hizmet vermeyeceğini bilmenizi istiyoruz. Biz insanların yaşamını hep iyi yönde etkileyen kaliteli servislerden ilham aldık ve bu yüzden bütün dinleyicilerimize minnettarız. Destekleri için herkese teşekkürler.

Apple ise biraz önce The Wall Street Journal’a Swell’i aldığını doğruladı ve firma satın alımları ardından genel olarak yaptığı açıklamayı paylaştı.

Apple, zaman zaman küçük şirketleri satın alıyor, ve genel olarak planlarımızı veya satın alım sebeplerimizi paylaşmamaktayız.

Apple’ın, bu satın alım ile iTunes Radio servisini daha da güçlü hale getireceğini fakat Swell’in, iTunes Radio veya Beats Music müzik aktarımı servisi aksine Podcast endüstrisi üzerinde yoğunlaştığı haberde belirtiliyor.

Tagged With: , , , ,