Apple Sessizce Smart Battery Case Ürününü Satışa Sundu

Apple, tıpkı Apple Watch Standı gibi sessizce kendi markasına ait aksesuarlar çıkartmayı sürdürüyor. Sessizce diyoruz çünkü bu ürünler ile ilgili bir söylentiye denk gelmemiştik. Bu ürünler için zaten bir tanıtım beklenmiyordu fakat başarısı tartışılabilecek Apple üretimi aksesuar sayısı bununla birlikte ikiye çıktı.

Bu seferki ürün Smart Battery Case. iPhone 6 ve iPhone 6s modelleri ile uyumlu bu ürün, iPhone’un pil ömrünü uzatan harici bataryaya sahip silikon bir kılıf.

Ekran Resmi 2015-12-08 12.47.00

Tasarımsal olarak Apple değil de Apple ürünlerinden esinlenmiş üçüncü parti üreticilerin ürünlerini andıran fakat fiyat etiketine baktığımızda “hah tamam Apple ürüymüş” dedirten bir ürün. $99 ABD fiyatlı ürün ülkemizde de satışta ve üzerinde 379 TL etiket bulunuyor.

iPhone ile birlikte aynı anda şarj edilebilen ürün toplamda 25 saate kadar konuşma süresi sunuyor. Ürünün belki de en çok dikkat çeken kısmı, pil durumunun kilit ekrandan ve bildirim merkezinden görüntülenebiliyor olması.

Ürünün Apple resmi web sitesindeki açıklaması şöyle;

Smart Battery Case, iPhone 6s ve iPhone 6’nızı korumak ve daha fazla pil ömrü sağlamak için özel olarak geliştirildi. İç kısımdaki yumuşak mikrofiber kaplama, iPhone’unuzu korumanıza yardımcı olur ve yumuşak elastomer menteşe tasarımı, kılıfın takılıp çıkarılmasını kolaylaştırır. Yumuşak dokulu silikon dış yüzeyi ise elinizde harika bir his yaratır.

iPhone’unuzu ve Smart Battery Case’i aynı anda şarj edin; 25 saate kadar konuşma süresi, LTE ile 18 saate kadar internet kullanımı ve daha da uzun ses çalma ve video oynatma süresi elde edin.* Smart Battery Case telefonunuza takılı olduğunda, pil durumu iPhone Kilit Ekranı’nda ve Bildirim Merkezi’nde görüntülenir. Böylece tam olarak ne kadar şarjınız kaldığını bilirsiniz.

Smart Battery Case, Lightning – USB Kablosu (iPhone’unuzla birlikte gelir) gibi Lightning aksesuarlarıyla uyumludur ve iPhone Lightning Dock (ayrı satılır) ile çalışır. Telefonunuzla uyumlu iki renk arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Kömür grisi ve beyaz olarak iki farklı renk seçeneği ile satışa çıkan ürünü incelemek ve satın almak için Apple’ın online mağazasını ziyaret edebilirsiniz. 

Tagged With: , , , , ,