Apple Siri’ye Gaz Veriyor

Siri

Apple, Siri’nin daha yetenekli olması için çalışmalarını sürdürüyor. Çeşitli kaynaklardan gelen bilgilere göre Boston’da yeni açılan bir ofis sadece Siri odaklı olarak çalışmasını sürdürecek. Anlaşılan o ki Apple ses tanımlama teknolojisi için sadece Nuance’a güvenmekten vaz geçiyor.

Boston ofisi, çoğunlukla 2007 yılında Nuance tarafından satın alınan VoiceSignal Technologies firmasının eski çalışanlarından oluşuyor. Çalışanlar arasında 2011 yılında Apple’a geçmeden önce Nuance’da çalışmış olan Gunmar Evermann, eski Nuance başkan yardımcısı Larry Gillick ve Don McAllaster gibi konusunda uzman bilimadamları yer alıyor.

Özellikle iPhone’um ile yaptığım pek çok işlemi Siri sayesinde çok daha hızlı yapabiliyor olmak keyif verici. Sadece araç kullanırken veya yürürken kulaklık ile sık kullandığım ajanda uygulamasında program değişikliği yapabilmek bile vazgeçilmezim olmasını sağlıyor. Sizi bilmem ama Siri’yi iPad ile doğru düzgün hiç kullanmadım. Elma Dergisi’ni takip eden hemen herkes gibi Siri için benim de en büyük dileğim biran önce Türkçe dil desteğine kavuşması. Dünyanın en sık kullanılan dillerinde bile henüz sıkıntılı iken malesef yakın gelecekte  böyle bir beklentim bulunmuyor. Umarım Apple beni yanıltır.

Siri'yi kullanıyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Tagged With: ,