zorlucenter_hero_2x
Apple bir yandan yeni Store’lar açarken bir yandan da müşterilerin mağaza içerisinde ki kullanıcı deneyimlerini arttırmak için çalışıyor. Gelen bilgiler de Apple’ın mağazaları için bir-iki yenilik düşündüğünü belirtiyor.

Bahsedilen yeniliklerden bir tanesi, Apple’ın, Genius Bar randevularında ki tek ürün politikasını değiştirerek kullanıcıların işlerini daha kolay hale getirmek.  Şu anda Genius Bar randevularının her biri 10 dakika olacak şekilde ayarlanıyor ve diğer ürünlerinizde sorun var ise o ürün için ayrı bir randevu almak durumunda kalıyorsunuz. Yani diyelim ki hem iPhone’nuzda hem de Mac’inizde bir problem var, bu durumda sorunlarınızın çözülmesi için iki tane randevu almak durumundasınız çünkü 10 dakikalık randevu süresinin uzaması halinde diğer müşterilere ait olan randevuların zamanından fedakarlık edilmesi gerekiyor. Apple’ın bu tür aksaklıkları çözmek için Genius Bar randevu sistemini zaman temelli olarak güncelleyeceği ve artık randevu zamanlarının, sorunun ne denli derin olduğuna, kullanıcının kaç cihaz getireceğine veya sorunların çokluğuna bağlı olarak değişeceği belirtiliyor. Bu değişimin ne zaman daha fazla Apple Store’da hizmete gireceği bilinmiyor olsa da, bazı Apple Store’ların bu yenilik ile ilgili çalışanlarını eğitmeye başladığı ve bu yeniliğin az sayıda ki Store’da, önümüzdeki haftalarda veya önümüzdeki aylarda hizmete girebileceği belirtilmiş.

Diğer bir yenilik ise tam olarak bilinmemekle birlikte kaynaklar Apple’ın önemli derecede ki bir yenilik için 10-28 Ağustos tarihinde mağaza çalışanlarını eğiteceği belirtiliyor. Bu iki haftalık süre zarfında Genius’lar toplam üç saatlik kişisel eğitimden, Satış Grubu Elemanları ise beş saatlik eğitimden geçecekler. Kaynaklardan birisi bu yeniliğin “Store içerisinde ki iPhone aktivasyonları” etrafında şekillenebileceğini söylemekle birlikte yine de emin olmadığını belirtmiş.

Gelecek haftalarda bu konu ile daha fazla bilgilerin ulaşacağını tahmin ediyoruz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.