Apple Store’da Evlilik

Apple Store Wedding - Elma Dergisi TürkiyeApple hayranı olan Amerikalı bir çift, bu hayranlığı aşk seviyesine taşımış durumda.  Nikah törenlerini New York’taki Apple dükkanında, Apple ürünleri arasında gerçekleştiren Josh ve Ting Li, daha önce bu dükkanda tanışmışlar.  Apple iPhone almak için Apple dükkanına gelen ve burada tanışarak aşık olan çifti evlendiren Papazda Apple’ın CEO’su Steve Jobs kılığına girmişti.

Çiftin nikahı Apple temalarıyla dolup taşıyordu “Evet” bile “iDo” şeklinde söylendi. Evlilik yeminleri iPhone’lardan okundu ve yüzükler ilk nesil bir iPod’a sarılı kurdeleye bağlı olarak geldi.  Evlilik yemininde Steve Jobs’un bir konuşmasından şu kısım yer aldı “Bu noktaların geleceğinizde birleşeceğinize güvenmek zorundasınız. Bir şeye güvenmek zorundasınız, içgüdüleriniz, kaderiniz, hayatınız, karmanız ya da her ne ise. Bu yaklaşım beni hiç yarı yolda bırakmadı.”  “Apple Store benim kilisem”  Bayan Ling, evlilik yeminini bir kartın üzerinden okudu, kartta iPhone resmi ve yanında “Seni bundan daha çok seviyorum” sözleri yer alıyordu.

Çiftin 30 kadar arkadaşının katıldığı evlilik gerçekleştikten sonra Apple Store’un sahibi tarafından Twitter üzerinde duyurdu. Bu evliliğe Apple’ın bir izni ya da itirazı olmamış.  Bay Ting daha sonra kendisiyle görüşen gazetecilere “Apple Store benim kilisem diye dalga geçerdim, dindar değilim ve Apple olan her şeyi çok seviyorum” dedi.  Dostu Henry Hu ise Steve Jobs kostümü için kazak bakmadığı mağaza kalmadığını ancak sonunda sadece bir dükkanda bularak ve fiyatının 4.97 dolar olduğunu görerek şaşırdığını aktarıyor.

Daha fazlasını merak edenler için nikah töreninin görüntüleri burada:

http://www.youtube.com/watch?v=9LQNNv7MFLE

Tagged With: