Apple Swift Dili İçin Yeni Bir Blog Oluşturdu

20140712-165815-61095432.jpgApple, WWDC14’te C kodlama dilinin iOS ve OS X’te ki halefi diyebileceğimiz Swift dilini tanıtmış ve Swift’in öğrenimini kolaylaştırmak için her türlü yardımın sağlanacağını söylemişti. Bugünlerde ise Apple’ın kendisi tarafından geliştirici sayfasında Swift için bir  blog oluşturuldu.

20140712-165815-61095275.jpg
Blogta Swift için yardımcı kılavuzlar, videolar, örnek kodlar ve Swift’in oluşturulmasında yer alan Apple mühendisleri tarafından bazı ipuçlarıda paylaşılıyor. Ayrıca Apple, kodun yazıldığı uygulama olan Xcode’un son sürüm ve betasının indirilmesine olanak sağlıyor. Blogun ilk gönderisi ise şöyle:

Swift Bloguna Hoş Geldiniz!

Bu yeni blog, en yeni Swift haberleri ve sizi üretken bir Swift kodlayıcısı olmanızı sağlayacak ipuçlarına ek olarak Swift’i oluşturan mühendislerden Swift dilinin nasıl tasarlandığına dair arka plan bilgilerini ayağınıza getirecek.
Hemen Swift ile kod yazmaya başlamak için Xcode 6 beta’yı Apple Geliştirici sayfasına ücretsiz üye olarak indirebilirsiniz. Blogta bulunan Swift Kaynakları (Swift Resources) sekmesi dünyanın ilk Swift uzmanlarından birisi olmanız için yüzlerce harika kılavuza, videolara, kitaplara ve örnek kodlara sahip. Kod yazmaya başlamak için daha önce hiç bu kadar iyi bir zaman olmamıştı!

– Swift Takımı

Swift’in blogu için sizi buraya alalım.

Tagged With: , , , , , , , , , , ,