Apple, Tag Heuer’in Kıdemli Başkan Yardımcısını Bünyesine Kattı

20140704-204725-74845325.jpg
Tag Heuer’in CEO’su bugün erken saatlerde CNBC Amerikan tv kanalına verdiği demeçte Apple’ın saat firmasının pazarlama yöneticilerinden birini işe aldığını duyurduğuna dair bir haber yayınlamıştık. . Şirket bu kişinin ismini veya ayrılmadan önce şirkette hangi pozisyonda olduğu ile ilgili bilgi ise vermemiş olsada Apple’ın işe alımıyla direk alakadar olduğu bir kaynak Mayıs ayının sonunda saat firmasından Patrick Pruniaux’ı işe aldığını belirtmiş. Patrick Pruniaux’ın firmada iken Satış ve Mağazalar’dan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcılığı yaptığı biliniyor.

20140704-204725-74845520.jpg
Kendisinin Linkedin profiline bakınca bunun Apple için kazançlı bir işe alım olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. Profilde yazdığına göre kendisinin Mücevher ve Saat Pazarlama konularında yaptığı yüksek çalışmaları dikkat çekiyor. Apple’ın bazı Tag Heuer çalışanlarını bünyesine katmaya çalışsa da, konu hakkında bilgisi olan kaynaklar bir tek Pruniaux’ın, Apple için firmayı bıraktığı haberde belirtilmiş.

Apple, daha önce iWatch için çok sayıda üst düzey ve sağlık veya fitness gibi konularında uzman çalışanları firmasına katmıştı, ürün pazarlama konusunda deneyimi bulunan Patrick Pruniaux’ın işe alımı ile birlikte kalan son adımların da tamamlanmaya başladığını görmek güzel. Söylentilere göre iWatch, Ekim’de piyasaya sürülecek…

Tagged With: , , ,