Apple, Tayland’dan iPhone 6 Satış İznini Aldı

Tayland’da bulunan Ulusal Yayın ve Telekominikasyon Komitesi Genel Sekreteri Takorn Tantasith, Apple’ın ülkede iki yeni iPhone modelini satışa sunması için yaptığı başvuruyu kabul ettiğini duyurdu.

IMG_2935.JPG
Apple’ın 5 Ağustos’ta başvuru yaptığı ve 8 Ağustos’ta A1524 ile A1586 model kodlarına sahip iki yeni iPhone’nun satışına başlanabilmesi için gereken sertifika ile başvuru kabülü notunun Apple tarafına iletildiği belirtiliyor. Devlet yetkililerine göre bu izinler kamuya açık olarak açıklanmak zorunda ama iPhone 6’nın ürün detayları ise gizli olarak dosyada bulunuyor.

Cihazın tanıtılmadan önce Tayland’da şatışına başlanabilmesi için izin alınması pek alışıldık bir şey değil. Tayland, Avusturya ve Belçika gibi ülkelerle birlikte geçen sene iPhone 5s’in 25 Ekim’de satışa sunulduğu ülkeler arasında yer alıyor ve geçen sene iPhone 5s için gereken izin 16 Eylül’de alındı. Cihazın satışı için gereken iznin bu kadar erken alınması, Apple’ın gelecek nesil iPhone’u tanıtımından hemen sonra aynı anda çok daha fazla ülkede satışına başlayabileceğine işaret ediyor.

Apple, yeni iPhone’u, 9 Eylül’de düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtacak.

Tagged With: , , , , , , , ,