Apple Teknoloji Türkiye ve Bilkom

Mac Os X 10.6.2 Türkçe EklentiApple’ınTürkiye operasyonlarını (distribütörü) uzun zamandan bu yana Koç Grubu bünyesindeki “Bilkom” şirketi yönetiyor. Buna karşılık Apple geçen hafta İstanbul merkezli bir şirket kurdu. “Apple Teknoloji” adıyla kurulan bu şirketi Fransız merkezli “Apple Europe” yönetecek. Açık anlatımla “Apple, Türkiye’ye kendisi geldi”…

Bu şirketin kuruluşuyla birlikte teknoloji sektöründe uzun zamandan bu yana kulaktan kulağa yayılan “Apple Türkiye’de Bilkom’u bırakıp, tek başına hareket edecek” söylemi bir adım daha ileriye taşınmış oluyor.

Koç Grubu yetkililerinden alınan bilgilere göre, Apple’ın Türkiye’de kurduğu şirket, Bilkom’la birlikte hareket etmek üzere yapılandı.

Bu adımın büyüyen Türkiye bölgesinde daha hızlı olmak ve pazar payını artırmak adına atıldığı belirtiliyor. Yeni kurulan şirketin ‘satış amaçlı’ olmadığının altını çizen Koç Grubu yetkilileri, önümüzdeki dönemde Apple’ın yeni ürünlerinin Türkiye’ye gelişi konusunda daha hızlı olunacağının mesajını da veriyor.

Tagged With: ,