Apple Türkiye Genel Müdürü Resan Yüner

Geçtiğimiz aylarda jobs.apple.com adresinde İstanbul da çalışacak 4 iş alanını yayınlanmıştı. (AppleCare Müşteri Temsilcisi, Prosumer Müşteri Temsilcisi, Sistem Mühendisi ve Finansal Analist pozisyonları) Bu konu haricinde Apple Türkiye ofisinden bilgi sızmamıştı.

Habertürk’ün haberine göre şirketin Türkiye ofisinin başına Oracle İş Uygulamaları Türkiye Direktörü Resan Yüner getirildi. Şuanda Oracle çalışan Yüner 1 Kasım da Apple Türkiye ofisinde genel müdür olarak iş başı yapacak.

Apple’ın Türkiye distrübütörlüğünü Koç Grubu’na ait olan Bilkom yapıyordu. Apple Türkiye’ye mağaza açtıktan sonra Bilkom’un ne yapacağı merak konusu. Türkiye’deki fiyatlar yurt dışına göre oldukça fazla. Bu durum Apple mağazası açıldıktan sonra da pek değişmeyecek. Bunun nedeni ise ülkemizde ürün bedeline eklenen yüksek vergiler.

Peki Resan Yüner Kimdir?

Üç yıldır Oracle Türkiye Ülke Direktörlüğü görevini yürüten Resan Yüner, 1987’de ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Bilişim sektöründe büyük tecrübesi bulunan Yüner 2000-2002 yılları arasında Compaq Türkiye Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra da 2002-2008 yılları arasında teknoloji firması olan Hewlett-Packard’da çalıştı. 2009 yılındaki 6 aylık GE Healthcare’ den sonra Oracle firmasına geçti.

Tagged With: , ,