Apple Tv! Ama bildiğiniz Apple Tv değil!

Yazı Apple TV ürünü ile ilgili değil. Başlık kafanızı benim kadar karıştırmıştır diye söylüyorum. Apple yeni bir iş pozisyonu yayımladı. Yayınlanan pozisyon hayli ilgi çekici. Televizyon!

“The position primarily involves high-density offline power supply’s development for Apple’s next generation Macintosh platforms spanning from notebook computers, desktop computers, servers, standalone displays and TV.”

Üzerinde çalışılacak konular arasında standalone displays (bildiğimiz ekran)’dan ayrı olarak TV’ye yer verilmiş. Bunu açıkça ilk kez görüyoruz. Apple zaten Apple TV adlı televizyon aksesuarı üretiyor ancak ilan bu ürünü hedef göstermiyor. İlanı okuyarak pek çok spekülasyon yapmak mümkün elbette. Ancak yıllardır Apple’ın bir Televizyon üzerinde çalıştığına dair pek çok haber ve dedikodu yayınlandı. Geçen hafta da bu dedikodulara bir yenisi daha eklenmişti, buradan ulaşabilirsiniz.(İngilizce) Pek üzerinde durmadım fakat bu son iş pozisyonu durumu biraz ilginç hale getirdi. Yine de günümüz için pek ihtimal veremesem de gelecekte ne olacağı bilinmez. Bakalım Apple bize daha ne gibi sürprizler yapacak.

Tagged With: , ,