Apple TV için iOS 4.3 yayınlandı [GÜNCELLENDİ]

Apple, Apple TV 2 için 4.3 güncellemesini yayınladı. Güncellemenin en büyük artısı Vimeo servisinin de “internet” sekmesi altında yer alması oldu. Ayrıca pek çoğumuzun kullanamayacağı, TV showlarının satın alınması seçeneği de geri geldi. Biliyorum ATV 2 nin hafızası yok. Daha doğrusu bu işlem için yetersiz. Apple satın alma işlemini de buluta yüklüyor ve daha önce satın aldığınız içeriği buluttan izleyebiliyorsunuz. Henüz güncellemeyi yüklemeye fırsatım olmadı. Birazdan kontrol edip yenilikleri paylaşırım.

[GÜNCELLEME:]

Güncelleme yaklaşık 11 dk sürdü. Yazıda da belirttiğim gibi Vimeo haricinde dişe dokunur bir yenilik yok. Daha önceden satın alınan TV Showlarına erişim mümkün. Artık satın aldığınız bir diziyi daha sonra tekrar izleme şansınız var. Eski, yerleşik sabit diski bulunan ATV de olan bu özellik, stream şeklinde ATV2 ye entegre oldu.

iTunes’un tam olarak ülkemizde de faliyette olmasını çok isterdim. Zamanı geldiğinde pek çok yerli kuruluş bunu yapacak. Hatta Tivibu ve Superonline’ın kirala izle gibi servisleri ile bu güzellik hayatımıza girmeye başladı. İngilizcesi yeterli olan arkadaşlara iTunes’un servisinden faydalanmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Gerçekten çok zengin olan bu içeriğe ulaşabilmek için ABD iTunes hesabına ihtiyacınız var. Kredi Kartsız iTunes ABD Hesabı Açmak başlıklı yazımı okuyarak işe koyulabilirsiniz. Pek çok ücretsiz içerik size yetersiz geldiği zaman ise ebay gibi sitelerden iTunes gift card satın alıp kodu iTunes hesabınıza ekleyip (redeem) kredinizi yükseltebilir, TV showları, diziler, filmler, müzik vs, ulaşabilirsiniz.

 

Tagged With: , ,