Apple, Twitter’a yatırım yapmayı mı düşünüyor?

-

Apple, Twitter’ı bildiğiniz üzere sever. Bunun en önemli göstergesi iOS 5 de Facebook’dan önce Twitter bölümünü eklemesi. Yabancı bir gazetede çıkan habere göre Apple, Twitter’ın hisselerinden bir kısmını satın alacak ya da Twitter’a yatırım yapacak.

New York Times haberinde, Apple’ın Twitter’a milyonlarca dolar stratejik yatırım yapacağını söylüyor.

Geçen yıl Twitter’ın değeri 8.4 milyar dolardan daha azdı. Apple’ın Twitter hisselerinin yükselmesinde küçük bir payı olabilir ama Apple’ın Twitter için daha büyük yatırımlar peşinde olduğu açık.

Apple ile Twitter arasında ortaklaşma olmasının kesin bir garantisi yok. Google ile Facebook’un arası çok iyi. Apple da karşı atak olarak Twitter ile anlaşabilir. Bununla beraber yine iOS vs Android tartışmaları başlayabilir.

Times haberi yayınladıktan sonra Wall Street Journal tarafından Apple ile Twitter arasındaki ortaklaşma bir yıl önce gerçekleşti haberini yazıldı.

Apple Inc görüşmeleri ile ilgilenen bir kişiye göre, kısa mesaj servisi stratejik bir yatırım alma konusunda Twitter ile görüşmüş.

Apple ve Twitter’a yakın kişiler şirket arasında cari resmi bir yatırım veya satın alma tartışmaları olduğunu söylüyor.

Apple CEO’su Tim Cook’a göre Ping sosyal ağ ile sosyal medya hususlarından tükendi. Walter Isaacson’un Steve Jobs biyografisinin sosyal Steve Jobs için çatlayan bir somun olduğunu söylemişti.

Geçtiğimiz yıl Apple iOS ve OS X platformları için Twitter API entegre etmişti. Bu sene ise iOS 6 ve OS X Mountain Lion ile hem Twitter hemde Facebook entegrasyonu gerçekleştirildi. (OS X Mountain Lion Facebook entegrasyonu sonbaharda kullanıma başlanacak.)

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.