Ana SayfaDonanımApple USB-C Kablosu Değişim Programı

Apple USB-C Kablosu Değişim Programı

Apple, satışı gerçekleşmiş sınırlı sayıdaki 12 inç boyutlu Retina MacBook bilgisayarlar ile birlikte verilen tasarım hatalı USB-C kabloları için dünya genelinde bir değişim programı başlattı. Cihazın, konusu geçen kablo ile adaptöre bağlıyken şarj olmasını engelleyebilecek olan bu sorun için yapılması gereken şey; kabloyu yetkili bir Apple Servisi veya Apple Store’da ücretsiz olarak değiştirmek.

Program, yeni bir MacBook ile verilen kabloların yanında ayrı olarak satılan eski tip kabloları da kapsıyor.

Sahip olduğunuz USB-C kablonun bu kapsamda olup olmadığını anlamak için üzerindeki yazılara bakmanız yeterli.

Ekran Resmi 2016-02-16 14.27.23

Üstteki kablo hatadan etkilenen, alttaki ise yenilenen. Eğer sizinkinin de üzerindeki yazının sonunda ikinci görselde yer alan kablodaki gibi birtakım karakterler yok ise, ne olur ne olmaz diye kablonuzu değiştirmekte yarar var. Bunun için MacBook’unuzun seri numarası ile birlikte Apple Servisine veya Apple Store’a gitmeniz gerekiyor. MacBook’unuzun seri numarasını nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız bu bağlantıdan ilgili destek sayfasına ulaşabilirsiniz.

Değişimle ilgili daha detaylı bilgi almak ve değişim işlemini gerçekleştirebilmek için bir Apple Store Genius Bar’dan randevu alabilir veya size en yakın Yetkili Apple Servisi ‘ne ulaşabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Son Yazılar