Apple Uygulamaya Özgü Parola Desteği Sunuyor

icloud

Apple, iCloud kullanıcılarına e-posta göndererek uygulamaya özgü parola korumasını başlatacağını duyurdu. Bu özellik kullanıcıların üçüncü parti uygulamaları kullanırken de iCloud’un iki aşamalı yetkilendirmesini etkinleştiriyor. Apple’ın konu ile ilgili maili şu şekilde;

Sayın Mehmet Avincan,
Apple Kimliğinizin güvenliğini korumak amacıyla iki aşamalı doğrulamayı kullandığınız için teşekkür ederiz. Bu e-posta, kullandığınız hizmetle ilgili son güncellemelere ilişkin önemli bilgiler içerir.
İki aşamalı doğrulama artık iCloud’u koruyor
İki aşamalı doğrulama, bugünden itibaren Apple Kimliğinizin hesap bilgilerini korumanın yanı sıra iCloud’da sakladığınız ve güncellediğiniz tüm verilerinizi de koruyacaktır. Ayrıntılı bilgi için İki Aşamalı Doğrulama Hakkında SSS bölümünü okuyun.
Uygulamaya özgü parolalarla güvenli giriş yapın
iCloud’u; Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird veya BusyCal gibi herhangi bir üçüncü taraf uygulamayla kullanıyorsanız, kullandığınız uygulama iki aşamalı doğrulamayı desteklemese bile artık güvenli giriş yapmanızı sağlayan uygulamaya özgü parolalar oluşturabilirsiniz.
Uygulamaya özgü parola oluşturmak için:

  • Apple Kimliğim sitesine giriş yapın (https://appleid.apple.com)
  • Parola ve Güvenlik’e gidin
  • Uygulamaya Özgü Parola Oluştur’u tıklayın
Uygulamaya özgü parolalar 1 Ekim 2014 tarihinden itibaren gerekecektir.
Talimatların tamamı ve sıkça sorulan soruların cevapları için Uygulamaya Özgü Parolaların Kullanımı bölümünü okuyun. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursaApple Destek sayfasını ziyaret edin.
Saygılarımızla,
Apple Destek
Tagged With: ,