Apple ve Teknoloji Dünyasından Son Dedikodular

WWCD sona erdi, iOS6 tanıtıldı, Mountain Lion duyuruldu,yeni Macbook’lar raflardaki yerini aldı. Sonbahar aylarının yaklaşmasıyla birlikte yağmur gibi akacağına emin olduğumuz iPhone dedikoduları öncesi nispeten sakın bir döneme girildi. Durum böyle olunca,  teknoloji ve Apple gündeminde satır aralarında kalan alan irili ufaklı haber ve dedikodular gün yüzüne çıktı. İşte son günlerde yaşanan bazı gelişmeler ve konuşulan konular:

*  Apple yeni iPad’de ufak bir revizyona gidiyor. İddiaya göre yeni İpad’in önceki nesillere göre daha çok ısınmasının nedeni yeni iPad’de çift arka LED aydınlatma bulunması. Dedikodularda, Apple’ın ısınma sorununu çözmek için tek LED arka aydınlatma çözümüne döneceği ancak bunun yeni iPad’in parlaklığını etkilemeyeceği ifade ediliyor.

* iPad “Mini” söylentileri hız kesmeden devam ediyor. Japon teknoloji blogu Macotakara 7.8 inç iPad’in üretiminin Brazilya’da yapılacağını ve Eylül ayı ile birlikte üretime hız verileceğini iddia etti.

* Cultofmac’in haberine göre, önümüzdeki günlerde Mac App Store’da satışa sunulacak Mac Os X Mountain Lion için satın alma öncesinde minimum sistem desteği doğrulaması bulunacak. Satın alma işleminin yapıldığı Mac yeni işletim sistemi tarafından desteklenmiyorsa kullanıcılardan ödeme alınmayacak ve indirme başlamayacak.

* Amazon’un yaz sonunda 3 yeni Kindle modelini duyuracağı iddia ediliyor. Bu modellerin 4G kablosuz uyumluluk içereceği de söylentiler arasında. Bir diğer dedikodu ise Amazon’un 2012 yılının ilk çeyreğinde Kindle Fire 2’yi üç ayrı model olarak sunacağı ve potanasiyel işler için 8.9 inç’lik daha büyük bir seçeneği ürün gamına ekleyeceği yönünde.

* Amazon ile ilgili bir diğer iddia ise doğrudan iPhone ve Android telefonlar ile rekabet edecek yeni bir akıllı telefon konsepti üzerinde çalıştığı yönünde. Şirkete yakın kaynaklar Amazon’un patent konusunda yoğun bir çaba içinde olduğunu belirtiyorlar.

* Maeil Business gazetesine göre, Galaxy Note 2 modeli ağustos ayında Berlin’de gerçekleştirilecek IFA 2012’de tanıtılacak. Orjinal modele göre 0.2 inç kalın olan yeni modelde 5.5 inç ekran bulunacak. Dört çekirdekli Exynos işlemcili tabletin 12 ya da 13 megapiksel çözünürlüğe sahip kamera ile gelmesi bekleniyor.

 

 

Tagged With: , , , ,