Apple Watch Bahara Kaldı

Apple Watch’ın tanıtımında 2015 başı olarak belirtilen satışa çıkış tarihi muhtemelen bahara kaldı. Perakende ve online mağazalar bölümü kıdemli başkanı Angela Ahrendts, perakende mağaza çalışanlarına gönderdiği video mesajında satış tarihi için 2015 ilk baharını işaret ediyor. 9to5mac’in yayınladığı mesajın yazılı notlarında ilgili kısım işaretlenmiş.

apple watch angela transcript

Apple’ın web sitesinde ürün için halen “2015 başı” yazıyor. Pek çok analist ürün için 14 Şubat Sevgililer gününü çıkış tarihi olarak öne sürmüştü. Ahrendts mesajında tatil sezonundan ve açıkça Ay takvimine göre düzenlenen Çin yeni yılı (19 Şubat) ‘tan sonra Apple Watch’ın satışa çıkacağını yazdığı için bu durum şu an analistlerin yanıldığını gösteriyor.

İlk bahar Mart ayı ile başlayıp Haziran’a kadar sürüyor. 2015 başı terimi ise daha çok Ocak, Şubat ve Mart ayları hedef alınarak kullanılıyor. Şubat’ı es geçtikten sonra  bahar içinde kalan Mart ayı öyle görünüyor ki Apple Watch’ın çıkış zaman dilimi olacak. Hesaplar bazı politikacıların iktidar hesaplamaları gibi oldu kusura bakmayın ama durum bu.

 

Tagged With: , ,