Apple Watch Eğitimleri Şubat Ayında Başlıyor

-

2014’ün Kasım ayında Apple Watch Bahara Kaldı başlıklı yazımız ile Apple’ın en çok beklenen ürünlerinden Apple Watch’ın yaklaşık çıkış tarihi hakkında tahminlerde bulunmuştuk. Apple, merakla beklenen ilk giyilebilir ürünü Apple Watch’ın yazılım ayağını bitirmeye oldukça yakın. Ürün geliştirme bölümüne yakın kaynaklar, Apple Watch’ın yukarıda paylaştığım yazıda olduğu gibi Mart sonuna doğru satışa çıkacağını doğruladılar.

Konuyla ilgili birkaç farklı kaynaktan gelen bir başka söylenti ise ürünün Apple Store’larda sergilenmesi ve eğitimi hakkında bilgiler içeriyor. Talep ve mağaza büyüklüğüne göre ürünün sergilenişinde mağazadan mağazaya farklılıklar söz konusu olabileceği gündemde. Ürün ilk olarak California eyaletindeki Cupertino veya Texas, Austin’deki Apple ofislerine gönderilecek. 9 Şubat ile 16 Şubat tarihleri arasında bu ofislerde ürün eğitimi verilecek. Eğitim alan çalışanların, satışın yapılacağı mağazalarda çalışan diğer personeli eğiteceği bilgisi ise basına sızan bir başka söylenti.

apple watch hero

Apple Watch’ın tanıtımının ardından pek çok konuda geliştirilmeye devam ettiğine ilişkin haberler zaman zaman bize ulaşıyor ve mümkün olduğunca sizlerle paylaşıyoruz. Saat için yeni baştan tasarlanan özel işletim sisteminin artık son aşamalarda olduğuna değinmiştik. Pil konusu ve inductive şarj mekanizması da geliştirilmeye devam eden başka bir konu. Geliştirmeden konu açılmışken, geçtiğimiz haftalarda Apple Watch’ın Türkiye’ye geldiğini yazan bazı yerli organlar görüp ister istemiz gülüştük. Bahsetmeden edemeyeceğim. Yurt dışından yüzlerce güvenilir kaynak halen ürünün seri üretiminin bile başlamadığını belirttiği sıralarda bazılarının bu kadar cesur bir şekilde ürünün ülkemizde olduğunu hayal etmesi oldukça enteresan. Gerçi siz bu tür haberleri nereden alacağınızı gayet iyi biliyorsunuz. Konumuza dönelim.

Apple Watch’ın; Standard, Sport ve Edition olarak üç farklı koleksiyon şeklinde $349 (Sport modeli, ABD) fiyatla Mart ayında satışa sunulması bekleniyor. Safir erkan ile gelen modelin $500 ile etiketlenmesi, 18K altın olan Edition modellerin ise binlerce doların üzerinde fiyatlandırılabileceğini düşünüyoruz.

Henüz sadece tanıtım gerçekleşmiş olmasına karşın ürün hakkındaki ilk düşüncelerimize Apple’ın Yeni Oyuncakları Bölüm 3: Apple Watch başlıklı yazıdan ulaşabilirsiniz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.