Apple Watch Eğitimleri Şubat Ayında Başlıyor

2014’ün Kasım ayında Apple Watch Bahara Kaldı başlıklı yazımız ile Apple’ın en çok beklenen ürünlerinden Apple Watch’ın yaklaşık çıkış tarihi hakkında tahminlerde bulunmuştuk. Apple, merakla beklenen ilk giyilebilir ürünü Apple Watch’ın yazılım ayağını bitirmeye oldukça yakın. Ürün geliştirme bölümüne yakın kaynaklar, Apple Watch’ın yukarıda paylaştığım yazıda olduğu gibi Mart sonuna doğru satışa çıkacağını doğruladılar.

Konuyla ilgili birkaç farklı kaynaktan gelen bir başka söylenti ise ürünün Apple Store’larda sergilenmesi ve eğitimi hakkında bilgiler içeriyor. Talep ve mağaza büyüklüğüne göre ürünün sergilenişinde mağazadan mağazaya farklılıklar söz konusu olabileceği gündemde. Ürün ilk olarak California eyaletindeki Cupertino veya Texas, Austin’deki Apple ofislerine gönderilecek. 9 Şubat ile 16 Şubat tarihleri arasında bu ofislerde ürün eğitimi verilecek. Eğitim alan çalışanların, satışın yapılacağı mağazalarda çalışan diğer personeli eğiteceği bilgisi ise basına sızan bir başka söylenti.

apple watch hero

Apple Watch’ın tanıtımının ardından pek çok konuda geliştirilmeye devam ettiğine ilişkin haberler zaman zaman bize ulaşıyor ve mümkün olduğunca sizlerle paylaşıyoruz. Saat için yeni baştan tasarlanan özel işletim sisteminin artık son aşamalarda olduğuna değinmiştik. Pil konusu ve inductive şarj mekanizması da geliştirilmeye devam eden başka bir konu. Geliştirmeden konu açılmışken, geçtiğimiz haftalarda Apple Watch’ın Türkiye’ye geldiğini yazan bazı yerli organlar görüp ister istemiz gülüştük. Bahsetmeden edemeyeceğim. Yurt dışından yüzlerce güvenilir kaynak halen ürünün seri üretiminin bile başlamadığını belirttiği sıralarda bazılarının bu kadar cesur bir şekilde ürünün ülkemizde olduğunu hayal etmesi oldukça enteresan. Gerçi siz bu tür haberleri nereden alacağınızı gayet iyi biliyorsunuz. Konumuza dönelim.

Apple Watch’ın; Standard, Sport ve Edition olarak üç farklı koleksiyon şeklinde $349 (Sport modeli, ABD) fiyatla Mart ayında satışa sunulması bekleniyor. Safir erkan ile gelen modelin $500 ile etiketlenmesi, 18K altın olan Edition modellerin ise binlerce doların üzerinde fiyatlandırılabileceğini düşünüyoruz.

Henüz sadece tanıtım gerçekleşmiş olmasına karşın ürün hakkındaki ilk düşüncelerimize Apple’ın Yeni Oyuncakları Bölüm 3: Apple Watch başlıklı yazıdan ulaşabilirsiniz.

Tagged With: