Apple Watch Ayar Uygulaması

9to5Mac, iOS 8.2 beta sürümü içinde Apple Watch’a refakat edecek olan uygulamaya dair bilgiler buldu. Uygulama ile iPhone üzerinden Apple Watch’a erişim mümkün oluyor ve pek çok ayar, özellik bu uygulama ile kontrol edilebiliyor.

Uygulamaya ait birkaç ekran görüntüsü de paylaşan site, Apple Watch üzerinde yapılması güç olan pek çok ayarın iPhone ile uygulanacağını doğrulamış oldu.

Ekran Resmi 2015-01-14 09.05.17

Kullanıcılar iPhone üzerinden Apple Watch’ın ana ekranını düzenleyip yönetebilecekler.

Ekran Resmi 2015-01-14 09.25.13

iPhone’a gelen bir bildirimin, Apple Watch’ın saat ekranında da görünmesi aktif edilebilecek. Mesajlara dikte veya sesli yanıt olarak cevap verilmesi seçilebilecek. Mesajlara önceden tanımlı hazır mesajlar yazılabilecek.

Ekran Resmi 2015-01-14 09.24.06

Navigasyon kullanımında, kullanıcının dönmesi gerektiğinde saat üzerindeki Taptic Engine’in titreşim ile bildirimde bulunup bulunmayacağı seçilebilecek. iPhone gibi, Apple Watch için de dört haneli bir güvenlik kilidi oluşturulabilecek. Uzun bir şifre seçilmesi halinde ise Apple Watch’ın bileğe takılı ve size ait olan bir iPhone’a bağlı olması şartıyla iPhone üzerinden de kilit açılabilecek.

Ekran Resmi 2015-01-14 09.23.25

Saatin sizi Fitness, aktivite seçenekleri dahilinde belirli zamanlarla hareket etmeniz için uyarması seçilebilecek. Kalp atışı izlemesi, yakılan kalorilerin hesaplanması, adımların sayılması gibi özellikler ayrı ayrı açılıp kapatılabilecek.

Uygulama ile Apple Watch’ın o anki kapasitesi, içindeki şarkı veya fotoğraf miktarı gibi bilgiler görüntülenebilecek.

iOS 8.2’nin Apple Watch ile birlikte Mart ayında kullanıcılar ile buluşması bekleniyor.

Tagged With: , , ,