Apple Watch Ayar Uygulaması

-

9to5Mac, iOS 8.2 beta sürümü içinde Apple Watch’a refakat edecek olan uygulamaya dair bilgiler buldu. Uygulama ile iPhone üzerinden Apple Watch’a erişim mümkün oluyor ve pek çok ayar, özellik bu uygulama ile kontrol edilebiliyor.

Uygulamaya ait birkaç ekran görüntüsü de paylaşan site, Apple Watch üzerinde yapılması güç olan pek çok ayarın iPhone ile uygulanacağını doğrulamış oldu.

Ekran Resmi 2015-01-14 09.05.17

Kullanıcılar iPhone üzerinden Apple Watch’ın ana ekranını düzenleyip yönetebilecekler.

Ekran Resmi 2015-01-14 09.25.13

iPhone’a gelen bir bildirimin, Apple Watch’ın saat ekranında da görünmesi aktif edilebilecek. Mesajlara dikte veya sesli yanıt olarak cevap verilmesi seçilebilecek. Mesajlara önceden tanımlı hazır mesajlar yazılabilecek.

Ekran Resmi 2015-01-14 09.24.06

Navigasyon kullanımında, kullanıcının dönmesi gerektiğinde saat üzerindeki Taptic Engine’in titreşim ile bildirimde bulunup bulunmayacağı seçilebilecek. iPhone gibi, Apple Watch için de dört haneli bir güvenlik kilidi oluşturulabilecek. Uzun bir şifre seçilmesi halinde ise Apple Watch’ın bileğe takılı ve size ait olan bir iPhone’a bağlı olması şartıyla iPhone üzerinden de kilit açılabilecek.

Ekran Resmi 2015-01-14 09.23.25

Saatin sizi Fitness, aktivite seçenekleri dahilinde belirli zamanlarla hareket etmeniz için uyarması seçilebilecek. Kalp atışı izlemesi, yakılan kalorilerin hesaplanması, adımların sayılması gibi özellikler ayrı ayrı açılıp kapatılabilecek.

Uygulama ile Apple Watch’ın o anki kapasitesi, içindeki şarkı veya fotoğraf miktarı gibi bilgiler görüntülenebilecek.

iOS 8.2’nin Apple Watch ile birlikte Mart ayında kullanıcılar ile buluşması bekleniyor.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.