Apple Watch Fiyatları Dudak Uçuklatabilir

Fransız web sitesi iGen.fr, paslanmaz çelik Apple Watch’ın 500 ABD Doları fiyat seviyesinden satışa çıkacağını iddia ettiği bir haber yayınladı. Altın seçeneklerinin ise 4.000 ila 5.000 ABD Doları (8.000-10.000 TL) fiyatlar ile satışa çıkartılacağı, haberin bir başka ilgi çeken noktası.

Eylül ayında gerçekleşen etkinlikte Apple, şirketin ilk giyilebilir teknolojik ürünü Apple Watch’ın başlangıç fiyatının 349 Dolar olacağını duyurmuş ancak diğer modeller için herhangi bir bilgi paylaşımı yapmamıştı.

apple watch hero

Site, saatin satış tarihi için halen önümüzdeki sevgililer gününü (14 Şubat 2014) bekliyor olsa da  Angela Ahrendts’in mesajı nedeniyle yayınlanan konuyla ilgili önceki yazımızda bu tarihin gerçek olma ihtimalinin oldukça zayıf olduğunu dile getirmiştik.

iGen.fr, Apple’ın 4.7 ve 5.5inç boyutlarda iPhone 6 modelleri satışa sunacağını ilk duyuran sitelerden biriydi.

Ülkemizde 1000 TL’nin biraz altında, 900 TL seviyelerinde satışa sunulmasını beklediğimiz Apple Watch’ın başlangıç modeli Apple Watch Sport, aluminyum bir kasaya sahip olacak. Dış etkenlere diğer modellere göre daha dayanıklı olacağı belirtilen bu model ayrıca daha hafif olacak. Safir yerine güçlendirilmiş Ion-X cam kullanılıyor. Paslanmaz çelik ve Altın olan modellerde ise safir kullanılıyor ve

Apple Watch hakkında daha fazla bilgi almak için Apple Türkiye Web Sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tagged With: , ,