Apple Yeni Gözbebeklerini Tanıttı!

-

Merhabalar, bugün sizlerle de canlı olarak paylaştığımız son gelişmeleri bir yazı altında toplayarak tartışalım dedim. Bakalım yeni modeller Apple’ın dediği gibi kullanıcıların gönlüne taht kurabilecek mi?

Popüler App Store Uygulamaları Ücretsiz!

Sizlere duyurmaktan zevk alacağımız ilk haberimiz, bu uygulamaların takipçilerini çok sevindirecek. Bugün itibariyle, iPhone’unuz ve diğer cihazlarınızı daha verimli kullanabileceğiniz iMovie, iWork, GarageBand ve iPhoto gibi Apple uygulamaları tamamen ücretsiz!

iTunes’den hemen indirip kullanın derim. Kaçırılmayacak bir fırsat oldu bekleyenler için.

Bu arada biz yazımızı yazarken Apple bu konuda bir değişiklik yaptı ve uygulamaların sadece 1 Eylül 2013 tarihinden itibaren aktifleştirilen cihazlar için bedava olacağını duyurdu.

iPhone 5C.. Rengarenk ve Daha Güzel!

Uzun zamandır dedikoduları yapılan, üzerinden haberler yapılan Apple’ın rengarenk telefonu iPhone 5C resmi olarak Apple tarafından duyuruldu ve doğrulandı. Apple’ın bu konu hakkında önlem alması gerekiyor. Artık eski heyecanı yaşayamıyoruz maalesef. Neyse hemen rengarenk yeni 5C ‘mizi tanıtalım.

compare_iphone5c

iPhone 5C; 5 Renk, Hızlı İşlemci, Ucuz Fiyat!

iPhone 5C adından da anlaşılabileceği Color’larıyla (renkleriyle) kullanıcıların gönüllerine taht kuracak gibi. Yeni iPhone’umuz 5C, beş farklı renkte kullanıcılara ulaşacak: “Mavi, Yeşil, Sarı; ve tabiki beyaz ve kırmızı.”   Bunu da unutmadan söyleyelim.

iPhone 5C performansıyla da dikkat çekici. Cihaz iPhone 5 ve iPad 4 modellerinde de tanıtılan  ve kullanılan A6 işlemciyi kullanıyor. Daha güzide bir FaceTime kamerasıyla da dikkat çeken yeni iPhone 5C 8MP kamera ile kullanıcıya sunuluyor.

Ayrıca çoğu kullanıcının beklediği düşük fiyat aslında eski fiyattan farklı değil. Geçen sene 99 $‘a 2 yıl kontratla sunulan iPhone 5 gibi, iPhone 5C’de 99 dolarlık kontrat fiyatı ile satılacak. Avrupa ülkelerindeki fiyatı ise 599 Euro’dan başlıyor. Yani Türkiye fiyatının yaklaşık 1500-1650 TL ‘si civarında olacağı tahmin edilebilir. Ücret aynı kalite biraz daha az.

Sonuç olarak iPhone 5’in yerini alacak gibi gözüken iPhone 5C, aynı fiyat; daha iyi bir kamera ve daha çok renk özelliğiyle dikkat çekiyor.

craft_hero

iPhone 5S; Daha hızlı, Daha Grafiksel ve Daha Güçlü!

iPhone 5S ‘de etkinlikte tanıtılaran bir diğer yeni iPhone modeli. Grafiksel ve performanssal gücüyle dikkat çeken yeni iPhone’umuz iPhone 5 ve iPhone 5C’den daha güçlü ve daha pahalı olacak.

iPhone 5S’in ilk dikkat çeken özelliği yeni A7 işlemciyi kullanan ilk cihaz olması. Bu cihazın da iPhone 5C gibi farklı renkleri var ama tabi çok daha sınırlı. Bu renkler ise: “Şampanya Sarısı, Beyaz ve Siyah.”

A7 işlemci 64 bit grafik gücüyle önceki işlemcilere kıyasla 2 kat daha güçlü grafikleri bize getiriyor. Etkinlikte Infinty Blade : III’ün de tanıtımıyla bu grafik olayının oyunlardaki hızı gerçekten eskilere kıyasla daha hızlı bir deneyim sunacağı belli.

Bir diğer husus da fiyat. Yeni iPhone 5S,  Amerika’da kontratla 199 $‘a; Avrupa’da ise 699 Euro fiyatından kullanıcılara sunulacak.

Önemli bir başka özellik.. Evet, beklenen oldu ve parmak okuyucu sensör iPhone 5S ‘de duyuruldu. Böylece herşey artık daha kolay. Güvenlik ve bankacılık için gayet başarılı olabilecek bu uygulamanın gerçek hayatta gerçekten ne işimize yarayacağı bir merak konusu.

iOS 7, 18 Eylül’de Kullanıcılara Sunulacak!

iOS 7’nin hatalarla dolu beta sürümleri uygulama geliştircileri ve UDID kaydı olup-olmayan çoğu kullanıcı tarafından yüklenmişti. Her betada daha stabilleşen iOS 7, 18 Eylül‘de en stabil haliyle kullanıcılara sunulacak.

Daha fazla bilgi lazım?

Elbette. Daha fazla bilgi için:

http://www.apple.com/iphone-5s

http://www.apple.com/iphone-5c/

 

Ayrıca bugün sizlerle canlı anlatım şeklinde paylaşttığımız sayfamıza göz atın: https://www.elmadergisi.com/live/

Yeni iPhone modellerinin Aralık ayında Türkiye’de de tanıtılması bekleniyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Apple’ın yeni gözbebekleri sizin de gözünüzün içinden girip gönlünüzde de bir taht kurabilecek mi? Lütfen bir yorum ile bizimle de paylaşın.

 

 

Aybars Arda
Aybars Ardahttp://b0mberst0re.blogspot.com
iPhone, iPod ve iPad teknolojileriyle uğraşmayı seven ademoğlu.. twitter.com/aybars_arda l aybarsarda@gmail.com

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

4 YORUMLAR

  1. “iTunes’den hemen indirip kullanın derim. Kaçırılmayacak bir fırsat oldu bekleyenler için.

    Merhabalar, arkadaş olmayan şeyi indirmiş heralde ki bizede indirin diyor… YALNIZCA 1 Eylül 2013 tarihinden sonra alınmış iOS cihazları, iOS 7 çıktığında kurdukları zaman iWork ürünlerini kurup kurmak istemedikleri sorulacak ana ekranda. Ancak böyle kurulabilir.

    Kafadan sallamasyon fikirleri yayınlamayın lütfen elma dergisi. 2 oluyor bu dünde 5c, 5s tanıtılmıyacak, 6 tanıtılacak diyordunuz 2 oldu bu (: İyi akşamlar.

  2. Mehmet Bey merhabalar,

    yazarları özenle seçtiğinizi biliyorum ancak bunca yıldır sitenizi takip ederim yanlış bilgi ya da eksik bilgi verildiğine şahit olmadım. Ancak yazı hala düzeltilmemiş…

  3. iPhone 5s kamera özellikleriyle 5 sahibi olarak beni bile heyecanlandırdı, herşeyi önceden bilmemize rağmen adamlar öyle videolar resimler hazırlıyor ki insanı cezbediyor. Normalde sadece altın renk eklenirdi heralde siyah yerine gri olması siyahın soyulmasından dolayı kaldırldığını gösteriyor.

5c’yi ise halen saçma buluyorum. Apple kendi adına karlı bir iş yapmış. İki ayrı alüminyum telefon üreteceğine 5’in özellikleriyle plastik çıkarark maliyeti düşürdü, 5 piyasada kalsa kimse 5c almayacağı için de 5’i kaldırdı:) Ülkemizde yine pahalı olacaktır. Amerikada kimse 100 dolar fark için plastik almaz. Yani pazar payı artsın, orta segmentte rekabet etsin olayı da yalan oldu, tamamen amaçsız bir telefon. Bence 4s de kaldırılmalıydı, 5c ise 450 dolar olmalıydı o zaman bir anlamı olurdu yaptıklarının.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.