Apple Yeni Gözbebeklerini Tanıttı!

Merhabalar, bugün sizlerle de canlı olarak paylaştığımız son gelişmeleri bir yazı altında toplayarak tartışalım dedim. Bakalım yeni modeller Apple’ın dediği gibi kullanıcıların gönlüne taht kurabilecek mi?

Popüler App Store Uygulamaları Ücretsiz!

Sizlere duyurmaktan zevk alacağımız ilk haberimiz, bu uygulamaların takipçilerini çok sevindirecek. Bugün itibariyle, iPhone’unuz ve diğer cihazlarınızı daha verimli kullanabileceğiniz iMovie, iWork, GarageBand ve iPhoto gibi Apple uygulamaları tamamen ücretsiz!

iTunes’den hemen indirip kullanın derim. Kaçırılmayacak bir fırsat oldu bekleyenler için.

Bu arada biz yazımızı yazarken Apple bu konuda bir değişiklik yaptı ve uygulamaların sadece 1 Eylül 2013 tarihinden itibaren aktifleştirilen cihazlar için bedava olacağını duyurdu.

iPhone 5C.. Rengarenk ve Daha Güzel!

Uzun zamandır dedikoduları yapılan, üzerinden haberler yapılan Apple’ın rengarenk telefonu iPhone 5C resmi olarak Apple tarafından duyuruldu ve doğrulandı. Apple’ın bu konu hakkında önlem alması gerekiyor. Artık eski heyecanı yaşayamıyoruz maalesef. Neyse hemen rengarenk yeni 5C ‘mizi tanıtalım.

compare_iphone5c

iPhone 5C; 5 Renk, Hızlı İşlemci, Ucuz Fiyat!

iPhone 5C adından da anlaşılabileceği Color’larıyla (renkleriyle) kullanıcıların gönüllerine taht kuracak gibi. Yeni iPhone’umuz 5C, beş farklı renkte kullanıcılara ulaşacak: “Mavi, Yeşil, Sarı; ve tabiki beyaz ve kırmızı.”   Bunu da unutmadan söyleyelim.

iPhone 5C performansıyla da dikkat çekici. Cihaz iPhone 5 ve iPad 4 modellerinde de tanıtılan  ve kullanılan A6 işlemciyi kullanıyor. Daha güzide bir FaceTime kamerasıyla da dikkat çeken yeni iPhone 5C 8MP kamera ile kullanıcıya sunuluyor.

Ayrıca çoğu kullanıcının beklediği düşük fiyat aslında eski fiyattan farklı değil. Geçen sene 99 $‘a 2 yıl kontratla sunulan iPhone 5 gibi, iPhone 5C’de 99 dolarlık kontrat fiyatı ile satılacak. Avrupa ülkelerindeki fiyatı ise 599 Euro’dan başlıyor. Yani Türkiye fiyatının yaklaşık 1500-1650 TL ‘si civarında olacağı tahmin edilebilir. Ücret aynı kalite biraz daha az.

Sonuç olarak iPhone 5’in yerini alacak gibi gözüken iPhone 5C, aynı fiyat; daha iyi bir kamera ve daha çok renk özelliğiyle dikkat çekiyor.

craft_hero

iPhone 5S; Daha hızlı, Daha Grafiksel ve Daha Güçlü!

iPhone 5S ‘de etkinlikte tanıtılaran bir diğer yeni iPhone modeli. Grafiksel ve performanssal gücüyle dikkat çeken yeni iPhone’umuz iPhone 5 ve iPhone 5C’den daha güçlü ve daha pahalı olacak.

iPhone 5S’in ilk dikkat çeken özelliği yeni A7 işlemciyi kullanan ilk cihaz olması. Bu cihazın da iPhone 5C gibi farklı renkleri var ama tabi çok daha sınırlı. Bu renkler ise: “Şampanya Sarısı, Beyaz ve Siyah.”

A7 işlemci 64 bit grafik gücüyle önceki işlemcilere kıyasla 2 kat daha güçlü grafikleri bize getiriyor. Etkinlikte Infinty Blade : III’ün de tanıtımıyla bu grafik olayının oyunlardaki hızı gerçekten eskilere kıyasla daha hızlı bir deneyim sunacağı belli.

Bir diğer husus da fiyat. Yeni iPhone 5S,  Amerika’da kontratla 199 $‘a; Avrupa’da ise 699 Euro fiyatından kullanıcılara sunulacak.

Önemli bir başka özellik.. Evet, beklenen oldu ve parmak okuyucu sensör iPhone 5S ‘de duyuruldu. Böylece herşey artık daha kolay. Güvenlik ve bankacılık için gayet başarılı olabilecek bu uygulamanın gerçek hayatta gerçekten ne işimize yarayacağı bir merak konusu.

iOS 7, 18 Eylül’de Kullanıcılara Sunulacak!

iOS 7’nin hatalarla dolu beta sürümleri uygulama geliştircileri ve UDID kaydı olup-olmayan çoğu kullanıcı tarafından yüklenmişti. Her betada daha stabilleşen iOS 7, 18 Eylül‘de en stabil haliyle kullanıcılara sunulacak.

Daha fazla bilgi lazım?

Elbette. Daha fazla bilgi için:

http://www.apple.com/iphone-5s

http://www.apple.com/iphone-5c/

 

Ayrıca bugün sizlerle canlı anlatım şeklinde paylaşttığımız sayfamıza göz atın: https://www.elmadergisi.com/live/

Yeni iPhone modellerinin Aralık ayında Türkiye’de de tanıtılması bekleniyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Apple’ın yeni gözbebekleri sizin de gözünüzün içinden girip gönlünüzde de bir taht kurabilecek mi? Lütfen bir yorum ile bizimle de paylaşın.

 

 

Tagged With: , , ,