Apple “Yeni iPad” ‘i tanıttı.

Nihayet beklenen oldu. Apple, Yeni iPad’i basına tanıttı. Üçüncü nesil  iPad, retina erkan ile birlikte geliyor. Görüntüyü daha gerçeğe yakın, metinleri jilet keskinliğinde sunuyor. Fotoğraflar ve videolar oldukça zengin detaylara sahip. Önceki ile aynı boyutlarda ancak 3.1 milyon piksel, gücünü yeni çift çekirdekli A5X işlemciden alıyor.

iPad artık daha iyi fotoğraf çekiyor. 5mp iSight kamerası, iPhone 4S te kullanılan teknik ile iyileştirildi. Otomatik beyaz dengesi, yüz tanıma özellikleri eklendi. Kamera artık 1080p HD video kaydı yapabiliyor.

Ülkemizde henüz bulunmasa da yeni Pad 4G LTE ağları destekliyor.

iPad iki gibi 10 saat pil ömrü ve 30 gün bekleme süresine sahip olan cihaz sesle metin girme özelliğini de beraberinde getiriyor. Şimdilik İngilizce, Almanca, Fransızca ve Japonca dillerini destekleyen iPad’in yeni iOS versiyonlarında yeni dil seçeneklerini destekleyeceği ihtimali de son etkinlikte kuvvetlendi.

iPad de iPhone gibi artık interneti dağıtabiliyor. Diğer cihazlarınızı iPad aracılığı ile internete bağlamak mümkün oldu.

Yeni iPad, 16 Mart tarihinde  iPad 2 ile aynı fiyatlardan satışa sunuluyor. Yine siyah ve beyaz renkler ile satılacak olan iPad’in kapasitesinde bir değişiklik yok. 16GB, 32GB ve 64GB olmak üzere üç farklı kapasite ile raflardaki yerini alacak.

Apple, App Store üzerindeki iPad uygulamalarının tümünü yeniledi. Bunları ayrı ayrı başlıklar halinde incelemeye çalışacağım.

Tagged With: ,