Apple, Yeni Nesil Smart Cover’a Ekran, Güneş Paneli ve Klavye Entegre Edecek

-

Yeni nesil ürünler ile ilgili gelen bir diğer dedikodu da Smart Coverlar üzerinde yapılacak olan yenilikler. Engadget’in haberine göre Apple yeni nesil iPad ile entegre olan Smart Coverlarına ekstra bir ekran, güneş paneli ve klavye ekleyecek.

Apple’a yakın bir kaynaktan sızan bilgilere göre iPadlerin kullanımına yardımcı olan ek bir cihaz üzerinde çalıştıkları söyleniyor. Ana ekrana kablosuz olarak bağlanan Smart Cover görüntüsünde bir cihaz olacak. Aksesuar ana cihaza bağlanak fazladan bir ekran oluşturacak. Aksesuar kolaylıkla taşınmak için tasarlanmış.

Patent başvurusundaki resim de Smart Cover üzerine eklenmiş mini bir katlanabilir monitöre sahip. Monitörün enerji ihtiyacını karşılamak için üç adet güneş paneli bulunuyor.

Apple ayrıca Smart Cover üzerine entegre edilmiş klavye üzerinde çalışıyor. Smart Cover’a entegre edilen klavye tasarımı Microsoft’un Surface adını verdikleri tableti ile benzer özellikleri barındırıyor.

Son olarak Apple, Smart Cover’a entegre edilmiş olan e-kâğıt ile kılıf üzerine not almanıza ve karalama yapmanıza izin veriyor.

Patent başvurusu 2011 Ağustos ayında gerçekleşmiş. Patentin ortaya çıkması Apple – Samsung patent davasından kaynaklandı.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.