Apple, Yeni Nesil Smart Cover’a Ekran, Güneş Paneli ve Klavye Entegre Edecek

Yeni nesil ürünler ile ilgili gelen bir diğer dedikodu da Smart Coverlar üzerinde yapılacak olan yenilikler. Engadget’in haberine göre Apple yeni nesil iPad ile entegre olan Smart Coverlarına ekstra bir ekran, güneş paneli ve klavye ekleyecek.

Apple’a yakın bir kaynaktan sızan bilgilere göre iPadlerin kullanımına yardımcı olan ek bir cihaz üzerinde çalıştıkları söyleniyor. Ana ekrana kablosuz olarak bağlanan Smart Cover görüntüsünde bir cihaz olacak. Aksesuar ana cihaza bağlanak fazladan bir ekran oluşturacak. Aksesuar kolaylıkla taşınmak için tasarlanmış.

Patent başvurusundaki resim de Smart Cover üzerine eklenmiş mini bir katlanabilir monitöre sahip. Monitörün enerji ihtiyacını karşılamak için üç adet güneş paneli bulunuyor.

Apple ayrıca Smart Cover üzerine entegre edilmiş klavye üzerinde çalışıyor. Smart Cover’a entegre edilen klavye tasarımı Microsoft’un Surface adını verdikleri tableti ile benzer özellikleri barındırıyor.

Son olarak Apple, Smart Cover’a entegre edilmiş olan e-kâğıt ile kılıf üzerine not almanıza ve karalama yapmanıza izin veriyor.

Patent başvurusu 2011 Ağustos ayında gerçekleşmiş. Patentin ortaya çıkması Apple – Samsung patent davasından kaynaklandı.

Tagged With: , , , , ,